• 1
  • 2
  • 3

LEGO® DUPLO® INSPIRUJE BUDOWNICZYCH JUTRA

Ćśśś. Czy słyszysz ten dźwięk? Coś niesamowitego dzieje się w dziecięcym pokoju. Podłoga zmienia się w plac budowy i powstaje miasto! Dzieci uwielbiają wymyślać nowe historie i codziennie przeżywać emocjonujące przygody. Zestawy konstruktorskie LEGO® DUPLO® pozwolą nie tylko na fascynującą i kreatywną zabawę, ale i na rozwijanie umiejętności manualnych.

 

Historia każdego miasteczka zaczyna się od placu budowy. Na początku nie ma niczego oprócz twardej ziemi, potem przyjeżdżają buldożery, ciężarówki, koparki, dźwigi i ładowarki. Dzieci uwielbiają bawić się w budowniczych i tworzyć konstrukcje własnego pomysłu: kolorowe mosty, domy do nieba czy krzywe wieże. Pomogą im w tym również pociągi, którymi będą przewozić materiały budowlane. A gdy już wybudują miasto, tym samym pociągiem mogą jeździć do szkoły, pracy lub przyjaciela.

 

Dziecko w wieku ok. 1,5 roku życia zaczyna odkrywać świat, który go otacza i próbuje go zrozumieć. Poprzez zabawę rozwija swoje umiejętności społeczne i poznawcze, zdobywając nowe doświadczenia i eksplorując różne środowiska, które są źródłem nowej wiedzy o świecie. Tematyczne zestawy LEGO DUPLO są bardzo pomocne w rozwoju dziecka, gdyż dostarczają nieskończonej inspiracji do zabawy i radości.

 

Jak zbudować miasto?

Jeśli mały budowniczy marzy, aby wybudować swoje własne miasto, musi zacząć od samego początku. Doskonałym wyborem będzie LEGO DUPLO „Koparko-ładowarka” (10811) z wielką szuflą na przedzie i z tyłu oraz ruchomym dźwigiem, który może służyć do kopania i zgarniania dekorowanych klocków z narysowanymi dżdżownicami. Model został tak skonstruowany, by pasować do małych i jeszcze nieporadnych rączek dziecka. Budowa wielkiego miasta właśnie się zaczęła!

 

Wielkie maszyny LEGO DUPLO

Czy znów słyszysz ten dźwięk? Na plac budowy właśnie wjechały kolejne maszyny LEGO DUPLO „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812). Łatwo ruszyć z robotami, gdy ma się do zabawy wielką koparkę, która wykopie każdy dół i rozwali każdy mur. Gruzy można załadować na ciężarówkę i wywieźć na wysypisko śmieci. Zestaw zawiera także 2 minifigurki budowniczych LEGO DUPLO.

 

Wielka budowa

Gdy prace stają się bardziej zaawansowane, dzieciom będzie potrzebny buldożer, wywrotka i jeżdżący dźwig. Zestaw LEGO DUPLO „Wielka budowa” (10813) z tymi trzema wspaniałymi maszynami jest doskonałym sposobem na emocjonującą zabawę pełną radości z konstruowania i tworzenia swoich własnych budowli. Buldożer oczyści teren, a ciężarówka przywiezie nowe materiały budowlane. Dzięki dźwigowi można zbudować nawet prawdziwy drapacz chmur! W zestawie znajduje się również minifigurka budowniczego LEGO DUPLO, z którym łatwo bawić się w role. Dzięki temu dziecko może poczuć, jak to jest być liderem zespołu lub posłusznym pomocnikiem. Do minifigurki jest dołączony także kask, by dbać o bezpieczeństwo na budowie.