• 1
  • 2
  • 3

Porady kreatywnej zabawy LEGO DUPLO - nauka kolorów

Zapewnij dziecku ciekawą naukę kolorów. Możesz przygotować kilka par klocków LEGO DUPLO (klocki z danej pary muszą mieć taki sam kształt i kolor) i podzielić je na dwa stosy – jeden dla ciebie, drugi dla dziecka, a następnie zbudować z nich różnokolorową wieżę.

Czas na zagadki

 

Ustaw swoją wieżę tak, aby dziecko jej nie widziało. Jego zadaniem będzie ułożenie takiej budowli, w której układ kolorów będzie identyczny. Jako podpowiedzi używaj tylko zagadek. Mogą mieć różne formy np. „mój pierwszy klocek ma taki sam kolor jak wiśnie” . I malec już wie, że trzeba zacząć budowlę od czerwonego klocka.

 

Połącz naukę i zabawę

 

Czy wiesz, czego dzieci uczą się w przedszkolu? Spróbuj włączyć ten materiał do zabawy. Możesz skupiać się na kolorach zwierząt, przedmiotów i ubrań. A może wolisz używać podpowiedzi? Wybieraj przedmioty w zasięgu wzroku dziecka.


 

Kto zgaduje?

 

Jeśli dobrze się bawicie i nieźle wam idzie, możecie zamienić się rolami. Dla dziecka to może być dość duże wyzwanie, ale możesz wybrać tylko kilka klocków dobranych odpowiednio do kolorów wokół ciebie.


 

 

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.duploswiat.pl