• 1
  • 2
  • 3

Porady kreatywnej zabawy LEGO DUPLO - zabawa z jedzeniem

Zabawa z jedzeniem.

 

Co zrobilibyśmy bez jedzenia?

Jedzenie jest ważną częścią naszego życia, nawet jeśli nie hodujemy warzyw w ogródku ani nie łowimy ryb w strumieniu. Przed zjedzeniem każdego posiłku czeka nas dużo pracy. Trzeba zrobić zakupy, przywieźć je do domu i przygotować potrawę. Samo myślenie o tych zadaniach przyprawia o burczenie w brzuchu.

 

Zakupy

Zakupy zaczynają się jeszcze przed wejściem do sklepu spożywczego, gdy przygotowujesz listę potrzebnych produktów, takich jak chleb, mleko, warzywa i banany. Przed dotarciem do kasy lepiej sprawdzić listę. W sklepach spożywczych jest tak dużo produktów, że łatwo się pogubić. Dzięki liście zakupów będziesz się trzymać planu.

 

Podróżowanie

Zakupy też trzeba przetransportować ze sklepu do domu – pieszo, rowerem albo samochodem. Na czas podróży powrotnej trzeba wszystko ostrożnie spakować do torby zakupowej, koszyka lub włożyć bezpośrednio do samochodu. Niektóre zakupy mogą trafić do bagażnika, a owoce na dach. Jedź do domu ostrożnie, żeby nie potłuc jajek!

 

Rozpakowywanie

Gdy wrócisz do domu, trzeba jak najszybciej rozpakować produkty. Nie chcesz przecież, żeby lody się rozpuściły, a mleko zepsuło. Jeśli odłożysz jedzenie w odpowiednie miejsce, szybciej je odnajdziesz podczas przygotowywania obiadu. Lody powinny trafić do zamrażalnika, mleko i jaja do środkowej części lodówki, a marchewki do przegródki na warzywa,

 

 

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.duploswiat.pl