Longines Heritage 1969 – czar i prostota

Inspiracją dla modelu Longines Heritage 1969 był czasomierz stworzony pod koniec lat 60. XX wieku. Współczesna reedycja zegarka to najnowszy dodatek do kolekcji Longines Heritage. Koperta w poduszkowatym kształcie i srebrzysta, szczotkowana tarcza nietypowego modelu Longines na nowo ożywiają esencję stylu oryginalnego czasomierza. Wskazówki i indeksy w odcieniu różowego złota dodają całości eleganckiego charakteru.

 

Muzeum Longines, zlokalizowane w Saint-Imier - domu marki spod znaku uskrzydlonej klepsydry od 1832 roku, wypełniają skarby stanowiące świadectwo bogatego know-how firmy. To właśnie tu, w historycznych kolekcjach zegarków, projektanci marki poszukują inspiracji do modeli celebrujących długie, zegarmistrzowskie tradycje. Tak narodził się między innymi Longines Heritage 1969, czasomierz utrzymany w stylistyce vintage, której linie nawiązują do modelu produkowanego pod koniec lat 60. XX wieku.

 

Oryginalny model był dostępny w stali, w wersji pozłacanej oraz w kopercie z 18-karatowego złota. Reedycję zegarka zamknięto w stalowej kopercie elegancko zestawionej ze szczotkowaną, srebrzystą tarczą z 12 indeksami w odcieniu różowego złota. Wyrafinowany złoty odcień mają także dobrze czytelne wskazówki godzinowa, minutowa i sekundnik. Podobnie jak w modelu sprzed lat, okienko datownika umieszczono na godzinie 4:30.

 

 

Cechująca się wyrafinowaną i subtelną elegancją koperta w rozmiarze 36 x 36 mm jest odpowiednia zarówno dla damskich, jak i do męskich nadgarstków. Model Longines Heritage 1969 zawdzięcza swój czar i oryginalność właśnie kopercie w poduszkowatym kształcie i dopasowanemu do niej pudełkowatemu szkiełku. Czasomierz wyposażono w mechanizm L888.2, oferujący 64 godziny rezerwy chodu. Model uzupełnia pasek z czarnej skóry aligatora.