Nowa kolekcja Papillon

Styl kobiety to obraz, który zamykają ramy. Do nas należy obranie kierunku i granic tych ram. Styl to odzwierciedlenie miejsca w życiu, w którym chcemy być, w którym czujemy się sobą. Kolekcja jesień zima 2016/2017 powstała z potrzeby tworzenia. Tworzenia obrazu kobiety silnej, niezależnej, świadomej ale zawsze kobiecej.

 

Kolekcja jest inspirowana twórczością i osobowością Tamary Łempickiej. Kobiety, która wyprzedzała swoje czasy, była niekonwencjonalna i bezpruderyjna. Jej prace cechuje eleganckie, precyzyjne wykończenie. Postkubistyczne stylizacje budowane są z uproszczonych brył ale wkomponowane w ramach porządku klasycznego. Stosowała świetliste, czyste i żywe barwy.

 

Dla projektantów Papillon zawsze najważniejsze są kolory. Mocne, ostre, wyraźne. W tej kolekcji dominuje soczysta czerwień, przez emanujący siłą khaki, do musztardowej ochry. Mamy monochromatyczne modele swobodnie zmiksowane z jaskrawymi geometrycznymi nadrukami. Charakterystyczne dla wszystkich kolekcji są proste, geometryczne cięcia, przemyślane wykończenia i mocne tkaniny. Klasyczne modele subtelnie podkreślają drobne detale, metalowe okucia, patki, pagony, aksamitki, ciężkie metaliczne suwaki.

 

 

Siłę kolekcji widać w kontrastach, na nowo definiując użyteczność. Dzienne płaszcze i dzianiny przełamują koronkowe ołówkowe spódnice. Asymetryczna sportowa spódnica została połączona z jedwabną wieczorową koszulą, a metaliczny crop-top wykończono ogromnymi swetrowymi rękawami.