Niespotykane wcielenia NMD Kiedy kreatywna wizja łączy się z dziedzictwem sportowej marki

Topowy w ostatnich miesiącach NMD od adidas Originals zainspirował młody, kreatywny duet do stworzenia wyjątkowych customów. Zulu Kuki i Kuba Feldzensztajn, bo o nich mowa, wzięli na warsztat bryłę buta, nadając jej cechy charakterystyczne dla marek streetwearowych z całego świata. Powstały NMD utrzymane w estetyce Gosha Rubchinskiy, Alpha Industries, MISBHV, 1991international, Backyard Cartel, INTRUZ i Femi Pleasure.

 

NMD wyróżniają się nowoczesnym i odważnym designem, który połączono z zaawansowanymi technologiami adidas – Boost i Primeknit. Między innymi te elementy wywindowały ów model na czołowe miejsce sneakersowej listy przebojów 2016 roku. I to chwilę po jego premierze!

Kształt buta oraz wykorzystane do jego stworzenia materiały zainspirowały Zulu Kuki do przygotowania serii projektów bazujących na trzech sylwetkach NMD: R1, City Sock i Chukka. Jego koncepcje nie ograniczały się
do nadania butom określonej kolorystyki. Niektóre projekty wymagały rozcięcia cholewki, wszycia zamków, naprasowania elementów graficznych czy wymiany charakterystycznych dla NMD taśm umieszczonych w tylnej części buta.

 

Bryła NMD jest bardzo ciekawą bazą do modyfikacji. Cholewka nie posiada wielu skomplikowanych cięć, dzięki czemu jest świetną przestrzenią do wprowadzania różnych zmian, jak na przykład, doszywanie elementów czy ich wprasowywanie – mówi Zulu Kuki.

 

W urzeczywistnieniu jego wizji pomógł Kuba Feldzensztajn, graphic designe z Gdańska. To on nadał butom określony kształt, kolorystykę oraz zadbał o wszystkie detale.

 

NMD PAST EMPOWERS FUTURE – kiedy przeszłość napędzą przyszłość

 

Finalnie powstało 8 modeli nawiązujących do estetyki kilku lokalnych i zagranicznych marek streetwearowych. Zaprezentowano je 30 września podczas wyjątkowego wydarzenia adidas Originals x Boiler Room NMD PAST EMPOWERS FUTURE w dawnym klubie 55 w Pałacu Kultury i Nauki.

 

 

Uwagę uczestników eventu przekłuły między innymi dwie wersje NMD R1 zainspirowane polskim brandem Backyard Cartel. Pojawiły się również NMD CS Alpha Industries w odcieniu militarnej zieleni. W ich cholewkę wszyto zamek błyskawiczny, na którym zaczepiono charakterystyczną szarfą „remove before flight”. W ramach ekspozycji można było zobaczyć również pastelowe NMD Femi Pleasure z patternem w groszki, błękitny model Gosha Rubchinskiy opatrzony metką z hasłami wypisanymi cyrylicą oraz pomarańczowe NMD na wzór unikalnych bluz marki INTRUZ. Ósmym modelem były NMD Chukka, imitujące motyw kultowego płaszcza MISBHV w karmelowym kolorze.

 

Myśląc o customach, szukałem marek, które z jednej strony oddałyby charakter NMD i tego jak adidas Originals obecnie funkcjonuje. Z drugiej natomiast zależało mi na tym, aby dzięki ich własnym wersjom oraz estetyce zaprezentować różne oblicza miejskiego nomada – komentuje Kuki.

 

Your future is not mine

Ekspozycja customowych NMD to najlepszy przykład wizji przyszłości według adidas Orginals - współpraca z młodymi i kreatywnymi ludźmi, którzy swoimi koncepcjami wyznaczają kierunek i śmiało dążą w stronę jego realizacji.

Dziś poza bogatym dorobkiem historycznym, adidas stał się współczesną interpretacją przyszłości. Duża ilość odwagi projektowej połączona z takimi technologiami jak Boost czy Primeknit powoduje, że trzy paski stają się symbolem innowacyjności – podsumowuje Kuki.