Karmienie butelką to nie lada wyzwanie!

Wbrew pozorom przy karmieniu sztucznym, bądź mieszanym mamy napotykają na wiele utrudnień. Odpowiednie przygotowanie mieszanki, przechowywanie mleka, czy pory karmienia sprawiają, że należy trzymać się wielu zasad, by odpowiednio dbać o mały brzuszek. 

 

Jak odpowiednio przygotować mieszankę?

Na początku zadbaj o higienę: starannie umyj ręce i wysterylizuj akcesoria. Do przygotowania mleka najlepiej używać wody niegazowanej z oznaczeniem "odpowiednia do przygotowania posiłku dla niemowląt" lub przegotowanej i przefiltrowanej. Mleko modyfikowane musi być przygotowane bezpośrednio przed posiłkiem, nie wolno szykować więcej porcji na późniejsze pory karmienia. Kiedy dziecko jest niecierpliwe i istotny jest czas podania mleka, można uciekać się do obmyślania różnych sposobów na skrócenie przygotowań. Warto jednak zainteresować się innowacyjnymi sprzętami, na pomoc przychodzi Beaba Bib'expresso, który przygotowuje mleko w 30 sekund. Można go obsłużyć jedną ręką, w drugiej trzymając małego głodomora. Bib'expresso podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury około 37 stopni, więc nie trzeba obawiać się czy mleko jest za gorące lub za zimne. Przygotowanie pokarmu wygląda następująco: wsypujemy do butelki odpowiednią ilość mieszanki, ekspres w pół minuty podgrzewa wodę, następnie przytrzymując przycisk nalewamy wodę odmierzając jej ilość. „Kranik” z systemem „Direct Water Control”® przez który przepływa podgrzana woda powoduje wstępnie jej mieszanie z mlekiem w butelce. Brzmi bajecznie prawda? W nocy Bib'expresso jest prawdziwym wybawieniem, dziecko nie zdąży się jeszcze porządnie wybudzić, a mleko już jest gotowe! Spokojna i przespana noc nie będzie już tylko marzeniem. Ponadto ma jeszcze dwie inne funkcje - sterylizator do mikrofali oraz podgrzewacz do słoiczków z możliwością odczepienia. Trzy sprzęty w jednym to oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy!

 

Odpowiednia pozycja

Główka niemowlęcia powinna być nieco wyżej, dziecko nie może leżeć w pozycji płaskiej, ponieważ grozi to zadławieniem. Trzeba ciągle obserwować, czy smoczek jest w całości wypełniony mlekiem, jeżeli nie - dostanie się tam powietrze i wieczorne kolki murowane. W takcie przerwy w ssaniu i na koniec karmienia zwróć uwagę by dziecku się odbiło.

 

Pory karmienia 

Przy karmieniu piersią dziecko dostaje jedzenie na żądanie, natomiast przy karmieniu mieszanką średnio co 3-4 godziny. Nie trudno o przekarmienie, dlatego odpowiednie odstępy są niezwykle istotne. Maluszek potrzebuje czułości i bliskości, więc jeśli płacze już po godzinie od ostatniego posiłku nie dawaj mu mleka tylko weź na ręce, przytul, porozmawiaj.

 

To czas tylko dla Was

Karmienie - to intymny i miłosny rytuał, który rozumieją wszystkie matki bez wyjątku. Nie ma znaczenia, czy karmisz piersią, czy butelką. Czas, w którym trzymasz dziecko przytulone i wpatrzone w Twoje oczy jest bezcenny i szybko ucieka. Zadbaj by karmienia odbywały się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Cieszcie się sobą i tym pięknym momentem, który bezapelacyjnie wpływa na Waszą więź teraz i w późniejszych latach.

 

Odpowiednia butelka i smoczek

Kupuj butelki ze sprawdzonych źródeł i renomowanych marek. Zwróć uwagę, czy jest wykonana z przebadanego tworzywa i nie zawiera bisfenolu A. Butelka powinna mieć miarkę mililitrów, by wlać do niej odpowiednią ilość wody, szczelne zamknięcie i odpowiedni smoczek. Polecana przez nas butelka antykolkowa Beaba ma dobrze wyprofilowany i odpowietrzony smoczek, który zapobiega łykaniu powietrza. Zmniejsza ryzyko kolek i daje komfort picia. Pamiętaj o wymianie smoczków na większe wraz z wiekiem Twojego dziecka. Jeżeli karmisz wyłącznie mieszanką, będziesz potrzebowała 3 lub 4 butelki.

 

Karmienie podczas wyjścia

Kobiety karmiące piersią nie martwią się o odpowiednią temperaturę wody, czy przechowywanie mleka. "Butelkowa mama", musi mieć wszystko zawsze ze sobą. Dlatego zaopatrz się w termoopakowanie i pojemniki na mleko w proszku. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest zestaw trzech, kompaktowych pojemników. Nakręcane jeden na drugi, nie zajmują wiele miejsca. Ponadto nie musisz zawsze zabierać ich w komplecie, bo można je rozdzielić. Ty decydujesz czy potrzebna Ci będzie jedna porcja, dwie, a może trzy? Pojemnik na mleko w proszku Beaba to must have przy karmieniu sztucznym.

 

Dodatkowe akcesoria

Przydadzą Ci się również szczotka i suszarka do butelek oraz dzbanek do filtrowania wody.

 

 

Post powstał przy współpracy z marką Beaba, którą znajdziecie na www.beaba.pl i www.fb.com/BeabaPolska, a produkty marki możecie zakupić w sklepie www.bamadoo.pl