Lala Ala Vtech - wyjątkowa lalka, która wspomaga rozwój i naukę mowy dziecka

Rewolucyjna lalka, którą można nauczyć mówić, czytać i śpiewać. Za­da­je py­ta­nia i ocze­ku­je od­po­wie­dzi, za­chę­ca aby się o nią trosz­czyć. Im wię­cej poświęca się jej uwagi, tym lepiej mówi i rozwija się jak wraz ze swoją właścicielką.  

Zabawa jest integralną częścią życia dziecka oraz niezbędnym czynnikiem w okresie jego rozwoju i dorastania. Maluchy mają niespożytą ilość energii. Skupienie ich uwagi na dłużej niż 3 minuty nie jest łatwym zadaniem. Czas nauki powinien więc być wypełniony wieloma atrakcjami. Zabawki dla dzieci obecnie służą nie tylko rozrywce, ale także nauce. Mają wspierać rodziców w wychowaniu dziecka i ich zadaniem jest zachęcenie dziecka do poznawania świata. Psycholodzy uważają, że najlepszymi zabawkami dla dziewczynek są lalki, które imitują realne życie. Zabawa lalkami ma ogromny wpływ na rozwój każdej dziewczynki. Dobrze jest, gdy do zestawu z lalką dołączone są akcesoria, jak np. w Lali Ali Vtech butelka, smoczek i książeczki. Przytulanie lalki wpływa za to na rozwój empatii i zachowań opiekuńczych i uczą dziewczynki odpowiedzialności. Jednak Lala Ala nie jest zwyczajna, rozwija również mowę dziecka i wspomaga naukę czytania. 

 

 

Ala na ubranku posiada cztery przyciski, które stanowią warianty zabawy:

 

- zaopiekuj się mną – komunikuje swoje potrzeby: jest głodna, chce smoczek lub potrzebuje przytuleni

 

- po­czy­taj mi – prosi o przeczytanie jednej z trzech książeczek, wskazuje również konkretne strony do nauki. Kie­dy ma rok słu­cha, gdy się jej czy­ta, gdy ma 2 lat­ka powatzra, a w 3 lat po­tra­fi już sa­ma czy­tać ca­łe ksią­żecz­ki.

 

- po­ro­zma­wiaj ze mną – zadaje pytania. To chyba najfajniejszy wariant zabawy, ponieważ wchodzi w kreatywną interakcję z dzieckiem. Gdy za­pa­la się czer­wo­na ko­kard­ka na­gry­wa­na jest od­po­wiedź, któ­rą la­la po­wta­rza i przyswaja nowe słowa.

 

- po­słu­chaj­my mu­zy­ki –na przykład spokojnych ko­ły­sa­nek, od­gło­sów np. zie­wa­nia i chra­pa­nia. Lala gaworzy gdy jest noworodkiem, nuci gdy ma 2 latka i śpiewa w wieku 3 lat. W tej opcji przedstawia swoje potrzeby: chce spać, jeść, być przytuloną.

 

 

Co ciekawe lalka dorasta, czyli przechodzi na kolejne etapy rozwoju. Startuje od roku, następnie osiąga dwa i trzy latka, a warianty zabawy różnią się od siebie w miarę jej rozwoju. Gdy na­uczy­my już la­lę Alę pięknie mówić i osiągnie maksymalny wiek 3 lat , możemy rozpocząć zabawę od nowa resetując ją. Należy przy­ci­ska­jąc po­ma­rań­czo­wy gu­zik na pa­ne­lu, na ple­cach lal­ki. Dziękiu temu zabawa Alą nigdy się nie znudzi.

 

Lalka ma gumowe dłonie, stopy i głowę, korpus jest miękki - dlatego jest też idealną przyjaciółką do drzemek, co widać na zdjęciach ;). Ubrana jest w różowy komplecik i czapeczkę z kokardą (która świeci), posiada na tasiemce smoczek. Jest wykonana ładnie i precyzyjnie, jakość i precyzja to atuty światowej marki Vtech.

 

Reasumując bardzo polecamy dla wszystkich dziewczynek od 2 lat. U nas stała się jedna z ulubionych zabawek małej Wiktorii.

 

 

Lalę Alę możecie zamówić klikając TUTAJ.