Greentom Upp- najbardziej ekologiczny wózek na Ziemi

Greentom Upp to rewolucyjny wózek spacerowy. Jest całkowicie stworzony z przetworzonego ponownie plastiku i dzięki temu jest najbardziej "zielonym" wózkiem na Ziemi. Greentom to nowy hit, który właśnie bije rekordy popularności. 

 

Misją firmy Greentom jest wytwarzanie w 100% ekologicznych produktów, aby świat i przyszłość dzieci malowały się w bardziej "zielonych" barwach. Marka kieruje się dewizą, że mniej znaczy więcej. Każda część produktu jest dokładnie przemyślana i optymalizowana, by efektem końcowym był wygodny i najbardziej ekologiczny wózek spacerowy na świecie — dostępny w przystępnej cenie. Wszystkie materiały są pozyskiwane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Tkaniny są w całości wykonane z pochodzących z odzysku butelek po napojach. Firma posiada własne zakłady montażowe na całym świecie, dzięki czemu ograniczony jest wpływ transportu na środowisko. Produkty Greentom Upp spełniają wszystkie europejskie wymogi bezpieczeństwa. 

 

Holendrzy są znani ze swoich prostych i przejrzystych projektów. Praktyczna mentalność stanowi podstawę wszystkich produktów Greentom. Bart Bost projektował z myślą o wprowadzeniu na rynek pierwszego w pełni niezawodnego wózka - praktycznego i całkowicie ekologiczny. W naszej recenzji sprawdzimy czy mu się to udało.

 

Testujemy wersję Classic, czyli klasyczną spacerówkę dla starszych dzieci. Dostępne są jeszcze: Carrycot z gondolą dla niemowlęcia oraz Reversible, czyli spacerówka z odwracanym i rozkładanym siedziskiem. Dostępy w trzech kolorach ramy (czarny, biały i szary) oraz w dziesięciu kolorach tapicerki (od różu, przez szarość, po modną miętę).

 

Uniwersalna rama pasuje do wszystkich wymienionych wersji. Wraz z upływem czasu wystarczy wymieniać siedziska dla rosnącego malca i łatwo przekształcać wózek na inny model. Rama jest wykonana z pochodzącego z odzysku polipropylenu: bardzo mocnego, elastycznego i wytrzymałego włókna, które zapewnia sprężystą i gładką jazdę. Wózek nie ma regulowanej rączki, co dla niektórych może być irytujące. Jednak nawet dla osoby o wzroście 180cm jej wysokość wydaje się być odpowiednia (102cm). Skrętne przednie koła i mała waga wózka sprawiają, że jest on bardzo zwrotny. Między sklepowymi alejkami Greentom to prawdziwy spryciarz! Dzięki absorbującym wstrząsy kółkom wyposażonym w podwójne łożyska kulowe całkiem nieźle radzi sobie na nierównych chodnikach i kostce brukowej. Spodziewaliśmy znacznie się gorszych wyników, a jednak dał radę! Zdecydowanie nie jest to wózek terenowy - tkwi w nim miejski duch i takie też jest jego przeznaczenie. Koła nie mają możliwości blokady do jazdy na wprost, która według nas miałaby znaczenie głównie w wersji z gondolą np. podczas usypiania malca w mieszkaniu.

 

Nie bez znaczenia są jego małe gabaryty, wózek po złożeniu ma wymiary 72 x 55 x 25 cm, a rozłożony 103 x 55 x 77 cm. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przechowywania w pozycji pionowej (po złożeniu). Doskonały wybór dla osób, które szukają "malucha" ze względu na małe mieszkanie lub niewielki bagażnik. Dla nas Greentom jest świetny ze względu na niską wagę (ok.7 kg) łatwo go wnieść na trzecie piętro w bloku bez windy. Wózek jest lekki, a jednocześnie stabilny - idealne połączenie. Wróćmy do składania - na początku trudno nabrać wprawy, ale kilka prób i problem znika. Mały koszy o pojemności 10l to minus recenzowanego wózka, zmieści tylko podstawowe rzeczy. Hamulec znajduje się przy prawym kole i jest precyzyjnie dopasowany do stopy. 

 

Duże kubełkowe siedzisko to ważna zaleta Greentom Upp, wózek jest odpowiedni dla dzieci od 6 miesięcy do ±4,5 lat (maks. 18 kg i 110 cm). Posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, niestety bez możliwości regulacji ich wysokości. Obszerna budka to ważny atut - doskonale ochroni przed słońcem, wiatrem i deszczem.   

 

Podsumowanie

 

Odpowiedni dla dzieci: od 6 miesięcy do ±4,5 lat (maks. 18 kg i 110 cm)

Wygodny, zwrotny, lekki i łatwy do złożenia

Możliwość przechowywania w pozycji pionowej po złożeniu

Ciężar: 7,0 kg

Gotowy do użycia: 103 × 55 × 77 cm

Kosz do przechowywania: 10 litrów

Tylne kółka: 20,3 cm; kółka skrętne: 16,5 cm

Ekologiczny: w 100%!