Wyprawka #LOVI

Szklane butelki LOVI Diamond Glass dla najbardziej wymagających: bardzo trwałe i odporne na zarysowania, zapewniają wysoki poziom higieny i długo trzymają ciepło pokarmu. To prawdziwy HIT i naszym zdaniem powinien znaleźć się w każdej wyprawce niemowlaka.  

Dostępna w trzech wzorach o trwałym nadruku oraz w pojemnościach 150 i 250 ml. Kompatybilna z laktatorami LOVI Prolactis i Protect.

 

Cechy butelki szklanej Diamond Glass z dynamicznym smoczkiem do karmienia LOVI:

 - przyjazna naturze

- trwała i higieniczna

- długo utrzymuje ciepło pokarmu

- bezpieczna dla naturalnego karmienia  (nie zaburza odruchu ssania*) – wyposażona w dynamiczny smoczek z niejednorodnych warstw silikonu

- z naturalnego, zdrowego surowca: szkła borowo-krzemowego (BPA 0%)

*) Badanie respondencyjne na podstawie ankiety specjalistycznej pod nadzorem medycznym przeprowadzonym w 2007 r. w trybie ambulatoryjnym na grupie 607 niemowląt przy udziale lekarzy, położnych i rodziców.

 

 

Szczegóły:

- naturalny surowiec (szkło)

Trwałe i lekkie szkło boro-krzemowe pozwala dłużej zachować temperaturę pokarmu. Jest łatwe do utrzymania w czystości i idealnie przeźroczyste. Nowoczesne szkło jest odporne na wahania temperatur (mrożenie, gotowanie) i jest surowcem w pełni odnawialnym.  

 

- dynamiczna końcówka smoczka

Wykonana z cienkiej warstwy silikonu. Wydłuża się i kurczy w rytm ssania dziecka, mobilizuje mięśnie jamy ustnej do aktywnej, wytężonej pracy. Dziecko musi się natrudzić podczas pobierania pokarmu ze smoczka.  

 

- twarda, szeroka, profilowana podstawa

Wykonana z grubszej warstwy silikonu. Stanowi stabilne oparcie dla warg i zapobiega zagryzaniu podstawy smoczka. Wyprofilowany kształt i odpowiednio dobrana przez lekarzy szerokość podstawy wymuszają ułożenie warg i sprawiają, że usta dziecka zatrzymują się zawsze na właściwym miejscu.

 

- system antykolkowy SUPER vent

Nowy,  efektywny zaworek odpowietrzający  SUPER vent eliminuje mieszanie się pokarmu z powietrzem. Dzięki temu zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u dzieci. Zaworek stosowany jest w smoczku o przepływie mini i slow. Dla większych przepływów stosowana jest soczewka odpowietrzająca. Przed pierwszym użyciem sprawdź, czy soczewka nie jest sklejona, delikatnie rozciągając ją między palcami.  

 

 

- pojemnik na pokarm

Dysk uszczelniający zamienia butelkę w pojemnik idealny do przechowywania i przewożenia pokarmu.  

 

- kubeczek do pojenia

Posiada skalę i specjalny rant do bezpiecznego podawania mleka i leków noworodkom i niemowlętom.  

 

Karmienie naturalne to ideał, który dziecko wybiera odruchowo od chwili narodzin. Dlatego marka LOVI działa na rzecz ochrony laktacji i odruchu ssania, aby mama mogła karmić piersią jak najdłużej.