Domowa depilacja IPL z Philips Lumea

 Urządzenia IPL do użytku w domu to świetna alternatywa dla bolesnych lub krótkotrwałych metod depilacji. Sprawdź, czym jest technologia IPL i jak działa Philips Lumea. 

Philips Lumea doceniły już ponad 3 miliony kobiet na całym świecie. Popularność tego urządzenia wzrasta także w Polsce. Jak wynika z raportu Philips Global Beauty Index odsetek kobiet stosujących depilatory IPL w Polsce zwiększył się z 3% w 2015 roku do 7% w 2018 roku. Na czym polega domowa depilacja IPL z Philips Lumea?

Czym jest IPL?

Depilacja światłem to sprawdzona metoda usuwania zbędnego owłosienia stosowana w salonach kosmetycznych na całym świecie. Zabiegi depilacji za pomocą światła impulsowego, czyli IPL, cieszą się ogromną popularnością, ponieważ zaledwie kilka sesji umożliwia osiągnięcie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Depilacja intensywnym światłem impulsowym (IPL) ogranicza zdolność włosków do odrastania poprzez naświetlanie impulsami światła znajdujących się pod powierzchnią skóry mieszków włosowych. Impulsy światła są absorbowane przez obecny we włosach barwnik, melaninę, dlatego efektywność zabiegu zależy od nasycenia włosa melaniną. Teraz bezpieczna depilacja IPL możliwa jest również w domu!

Jak działa Philips Lumea?

Lumea emituje delikatne impulsy światła, które stymulują mieszki włosowe znajdujące się w fazie wzrostu do przejścia w fazę spoczynku. Powoduje to wypadanie włosków i spowolnienie ich odrastania. Jednocześnie w fazie wzrostu znajduje się około 30% wszystkich mieszków włosowych, dlatego aby skutecznie usunąć owłosienie z wybranego obszaru skóry należy w początkowym okresie wykonać cztery do pięciu zabiegów w odstępie dwóch tygodni.

 

Pierwszych widocznych efektów możesz spodziewać się już po 3 zabiegach (do 92% redukcji owłosienia1). Później wystarczy powtarzać zabiegi co cztery do ośmiu tygodni. Seria 12 zabiegów z użyciem urządzenia Lumea pozwala uzyskać efekt gładkiej skóry utrzymujący się do 6 miesięcy2. Eliminuje to konieczność częstego usuwania niechcianego owłosienia i wizyt w salonie kosmetycznym.

Depilacja IPL w praktyce

Wykonywanie zabiegów depilacji IPL w domu jest całkowicie bezpieczne, proste i wygodne. Możesz przystąpić do zabiegu w dogodnym dla Ciebie momencie. Na początku dobierz odpowiednie natężenie. Właściwy poziom intensywności zabiegu podpowie zastosowany w Lumea Prestige czujnik SmartSkin. Dla pełnego komfortu Lumea Prestige posiada również możliwość manualnej regulacji natężenia światła.

Następnie dobierz odpowiednią nasadkę do wybranej części ciała. W modelach BRI959 i BRI956 dostępne są 4 specjalnie wyprofilowane nasadki stworzone, by uzyskać optymalne efekty na wszystkich obszarach ciała: duża nasadka do ciała, nasadka do pach, precyzyjna nasadka do twarzy i nasadka do okolic bikini. Nasadki różnią się nie tylko kształtem i rozmiarem okienek, ale również zastosowanymi filtrami. Np. włoski w strefie bikini zwykle są grubsze i mocniejsze, dlatego dodatkowy, przezroczysty filtr skupia tę samą wiązkę światła na mniejszej powierzchni, zapewniając skuteczną depilację tego problematycznego obszaru. Specjalna zakrzywiona konstrukcja nasadki do pach oraz okienko o powierzchni 3 cm2 ułatwiają usuwanie trudno dostępnych włosków. Z kolei skóra twarzy jest na ogół cieńsza i delikatniejsza niż na ciele, więc dodatkowy, bardzo czerwony filtr zapewnia maksymalne bezpieczeństwo depilacji delikatnej skóry twarzy, a małe płaskie okienko o powierzchni 2 cm2, zapewnia precyzyjne stosowanie na górnej wardze, podbródku i linii szczęki.

 

Philips Lumea Prestige gwarantuje maksymalną swobodę korzystania dzięki połączeniu zasilania akumulatorowego i przewodowego. Lumea Prestige posiada lampę o wysokiej wydajności ponad 250 000 błysków, co zapewnia 20 lat użytkowania przez jedną osobę. Co ważne, lampy zastosowanej w Philips Lumea Prestige nie trzeba wymieniać, a to oznacza brak dodatkowych kosztów użytkowania.

1 Przy przestrzeganiu harmonogramu zabiegów; mierzone na nogach, efekty mogą być różne u różnych osób.

2 Średnia redukcja owłosienia na nogach na poziomie 78% po pełnej serii 12 zabiegów, obiektywne badanie przeprowadzone w Holandii i Austrii z udziałem 48 kobiet.