Read More
walory turystyczne

Sopockie Perły 2021 – trwa konkurs o sopocką nagrodę turystyczną

Trwa trzecia edycja konkursu Sopockie Perły 2021. Firmy, organizacje, instytucje działające w Sopocie mogą zgłaszać swoją kandydaturę w jednej z pięciu kategorii: Pro Eko, Wydarzenie, Kulinaria, Debiut oraz Pobyt. Na zgłoszenia mają czas do końca października, a łączna pula nagród to 25 000 zł.

Read More
mapa

Lodowiec Stubai – królestwo śniegu z dala od codzienności

Dolina Stubai 2021: niezapomniana panorama górska do wysokości 3 210 m, urozmaicony program dla całej rodziny i regionalne przysmaki – lodowiec Stubai łączy w sobie to wszystko. Tutaj miłośnicy sportów zimowych mogą uciec od codzienności: czy to uprawiając jeden z wielu oferowanych sportów, czy to spędzając czas wysoko na platformie widokowej TOP OF TYROL, czy też relaksując się na jednym z tarasów słonecznych.

Read More
kampania

„Heart of Hospitality”, czyli z sercem o hotelarstwie – nowa kampania Accor

Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, rozpoczyna ogólnoeuropejską kampanię, w centrum której znalazł się główny fundament hotelarstwa: ludzie. Grupa przygotowała podcast „Heart of Hospitality” z serią historii opowiadających o ludziach tworzących świat branży każdego dnia. Wśród rozmówców znaleźli się światowi liderzy, a także początkujący hotelarze. Natomiast tematy odcinków dotyczą gastronomii, luksusu, przyszłości sektora, kobiet w hotelarstwie, a także zrównoważonego rozwoju.

Read More
winnice

Jesień regionalnych smaków i młodego wina w gospodarstwach Roter Hahn

Południowy Tyrol należy do najpiękniejszych miejsc w Europie. Jest to najbardziej na północ wysunięta prowincja we Włoszech, która zachwyca górzystym, zapierającym dech w piersiach krajobrazem. To właśnie na jej terenie znajdują się wpisane na listę UNESCO Dolomity. To, co przyciąga w te rejony turystów to także piękna, słoneczna pogoda, która dopisuje tu aż do końca października, możliwość aktywnego wypoczynku w niezwykłej scenerii gór, a także południowotyrolska gościnność gospodarstw Roter Hahn.

Read More
sztuka użytkowa

Niezwykły wernisaż – kolektyw Muzeum Polskiej Wódki i światowych projektantów

Co łączy światowych artystów, międzynarodowy design i Muzeum Polskiej Wódki? W jaki sposób polska kultura i tradycja mogą przybrać formę sztuki użytkowej? I czy Polska Wódka – Chronione Oznaczenie Geograficzne może stać się inspiracją do stworzenia unikatowej kolekcji ceramicznej? Na te pytania odpowiedzią jest IDE TO POLAND / CERAMIC & FOOD ROUTE, projekt przygotowany przez stowarzyszenie International Design Expeditions, którego efekty będziemy mogli podziwiać w dniach 30 września – 1 października 2021 roku na wernisażu w Pavilionie Hotelu Raffles Europejski Warsaw, a w 2022 roku w Fondation d’entreprise Martell w Cognac we Francji. Muzeum Polskiej Wódki jest partnerem polskiej ekspedycji.

Read More
jesienna szaruga

Wyjazd samodzielny czy z biurem podróży? Jak podróżować mądrze i bezpiecznie

Planując podróż, niezależnie, czy na wakacje, na jesienną szarugę czy też na Sylwestra, najczęściej zaczynamy od pytania, gdzie chcemy odpocząć i jak ten wyjazd zorganizujemy. Na rynku jest przecież tyle różnych opcji: wyjazdy lokalne i zagraniczne; dające wiele swobody samodzielne wędrówki i wymarzony urlop w pięciogwiazdkowym hotelu. Czasami podróżujemy w grupie, z rodziną lub przyjaciółmi, innym razem mamy ochotę na samotny wypad do egzotycznego kraju. Co więc wybrać? Czy zdecydować się na pomoc biura podróży, czy też organizować cały wyjazd na własną rękę? Odpowiedzi na te pytania powinny zależeć od naszych oczekiwań i tego, jak chcemy spędzić nasz wolny czas.

Read More
warsztaty

A MORZE… JESIEŃ W GDAŃSKU? Sieć Grano Hotels zaprasza do swoich obiektów

Jesień to idealny czas, by zadbać o ciało i duszę. Dlatego sieć Grano Hotels przygotowała pakiet specjalnych atrakcji w swoich czterech obiektach w Gdańsku, dzięki którym żadna osoba planująca urlop nad morzem we wrześniu lub w październiku nie będzie się nudzić. W ramach akcji „A MORZE…JESIEŃ W GDAŃSKU” pomyślano o bogatym wachlarzu wydarzeń i rozrywek. Wśród nich są m.in. praktyka jogi i treningi aqua aerobiku, wyprawy nordic walking, różnorodne warsztaty, a także wycieczki z Przewodnikiem oraz rejsy po Motławie.

Read More
urlop

Przywołaj wspomnienia wakacji deserem z południowej Europy

Co najczęściej pamiętamy z wakacji? Widoki! Pomagają nam w tym zdjęcia, które utrwalają wspomnienia z urlopu. Jednak przemierzając kraje, warto prócz podziwiania krajobrazów, skosztować również lokalnej kuchni. Południe Europy słynie nie tylko z pysznych pizz, makaronów czy wyśmienitych owoców morza. Warte spróbowania są też sławne desery. Jeśli chcecie jeszcze raz poczuć odrobinę wakacyjnego relaksu, to podajemy Wam przepisy na słodkości pełne smaku.

Read More
lemoniada

Morskie opowieści

Chwila relaksu w nowocześnie zaaranżowanym lobby, łyk orzeźwiającej lemoniady w klimatycznym barze, potem spacer nad Zatokę Gdańską lub przechadzka po jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Miłą wizję weekendowego wypadu lub wyczekanego urlopu nad Bałtykiem łatwo urzeczywistnić w hotelu Novotel Gdańsk Marina, którego przestrzeniom wspólnym nowy wyraz nadała warszawska pracownia Tremend. Za projekt wnętrz odpowiadali: Magdalena Federowicz-Boule, Paulina Szarzec, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski i Klaudyna Czechowska.

Read More
wakacje

Czy Polaków stać na zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Polacy coraz chętniej kupują domy i apartamenty za granicą. Bogacimy się jako społeczeństwo i luksus posiadania nieruchomości na drugim zakątku słonecznej Europy jest tego naturalnym następstwem. Dodatkowym czynnikiem, który zachęca nas do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości za granicą jest elastyczność formy zatrudnienia. Pracujemy zdalnie i miejsce zamieszkania przestaje mieć znaczenie.

Read More
mapa regionu

6 nieoczywistych rzeczy, które zawsze powinniście mieć w samochodzie!

Lato w pełni! Aby z niego skorzystać wielu Polaków ruszyło własnymi środkami transportu w podróż. O tym, że w samochodzie należy wozić apteczkę i zapasowe koło żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać – to podstawowe wyposażenie każdego auta. Są jednak znacznie mniej oczywiste rzeczy, które warto zawsze mieć w swoim samochodzie, bo nie zabierają wiele miejsca, za to mogą znacząco poprawić naszą sytuację w razie nieprzewidzianych komplikacji. Jeśli jesteście ciekawi w co dobrze jest się zaopatrzyć przed podróżą – czytajcie dalej!