• 1
  • 2
  • 3

Pierwsza przygoda z programowaniem – innowacje od Fisher-Price®

Przedszkolak programujący zabawkę w domowym zaciszu? Fisher-Price® przedstawia absolutny hit tej jesieni – Sterowaną gąsieniczkę Code-a-Pillar™, która podczas odkrywczej zabawy uczy dzieci podstaw prostego programowania. Interaktywna zabawka podbija serca maluchów i rozwija w nich ważne cechy: zdolność logicznego myślenia oraz dążenie do osiągania celów i rozwiązywania problemów.

 

Dziecięcy pokój stanie się prawdziwym torem przeszkód dla inteligentnego towarzysza zabaw, który wprowadzi dzieci w świat nowych technologii. Sterowana gąsieniczka (DKT39) składa się z 9 łatwych do łączenia elementów. Pierwszym z nich jest głowa wydająca radosne dźwięki, z mrugającymi i świecącymi oczkami. To do tego modułu maluch będzie dołączać kolejne elementy, które – w zależności od świetlnego oznaczenia – zdecydują o kierunku, w którym poruszać się będzie gąsieniczka: do przodu, w lewo lub w prawo. W zestawie znajdują się również dwa krążki – cele, które można rozmieścić w dowolnych punktach pokoju. Zabawa polega na wyznaczaniu trasy zabawki poprzez odpowiednie łączenie poszczególnych elementów decydujących o kierunku jej ruchu tak, by dotarła ona do wyznaczonych przez malucha celów. Jeśli coś pójdzie nie tak, dziecko będzie musiało zastanowić się, które elementy zamienić, aby gąsieniczce udało się dotrzeć do wyznaczonego punktu. Maluch może również dowolnie łączyć poszczególne elementy, obserwując, dokąd dana kombinacja zaprowadzi jego radosnego towarzysza. Taka zabawa uczy dziecko logicznego myślenia, planowania i rozwiązywania problemów. Nie lada frajdę maluch odnajdzie również w ustawianiu przeszkód, które odpowiednio „zbudowana” gąsieniczka będzie musiała ominąć. Gdy mały odkrywca zrozumie sposób działania sekwencji, przeżyje swoją pierwszą, niesamowitą przygodę z programowaniem!

 

Dzieciom ogromną frajdę sprawia możliwość rozwiązywania zagadek i szukania sposobów na osiągnięcie wyznaczonego celu. Gdy im się to uda, są z siebie dumne i odczuwają ogromną satysfakcję, która motywuje je do dalszych poszukiwań i odkrywania świata. Dzięki Sterowanej gąsieniczce od Fisher-Price® przedszkolaki podczas fantastycznej zabawy mogą rozwijać swoją wyobraźnię. Kreatywna przygoda z prostym programowaniem pomaga im zrozumieć, że aby osiągnąć cel, nie wolno się poddawać i zawsze należy próbować udoskonalać swoje działanie. Sukces, jakim jest ułożenie elementów gąsieniczki tak, by dotarła w wyznaczone przez dziecko miejsce lub pokonała wymyśloną dla niej trasę, sprawia, że dziecko nabiera wiary we własne umiejętności i siłę umysłu. Takie przekonanie to cenne przygotowanie do stawienia czoła późniejszym szkolnym zadaniom.