Kiedy wykonuje się pigmentację medyczną?

pielegnacja twarzy

Pigmentacja medyczna to metoda, która pozwala na przywrócenie naturalnego wyglądu skóry w tych miejscach, gdzie doszło do utraty pigmentacji lub braku jej z powodu zabiegów chirurgicznych, urazów czy chorób. Sprawdźmy, kiedy wykonuje się pigmentację medyczną, jak przebiega zabieg i w jakich sytuacjach jest on szczególnie zalecany.

W jakich przypadkach zalecana jest pigmentacja medyczna?

Pigmentacja medyczna może być wykonywana w wielu różnych przypadkach. Przede wszystkim polecana jest dla osób, które przeszły przez mastektomię oraz rekonstrukcję piersi po usunięciu guza. W takich sytuacjach wykonuje się odtwórczą pigmentację brodawki sutkowej i otoczki, aby przywrócić naturalny wygląd piersi. Innymi wskazaniami do tego typu zabiegów są trudne do zlikwidowania blizny po oparzeniach, urazach czy zabiegach chirurgicznych, które powodują utratę pigmentacji w danym obszarze skóry. Pigmentacja medyczna w Lublinie może być również pomocna w przypadku chorób, takich jak bielactwo czy alopecia areata, prowadzących do lokalnej utraty pigmentu.

Pigmentacja medyczna brodawki i otoczki sutkowej – co to za zabieg?

Pigmentacja medyczna brodawki i otoczki sutkowej to specjalistyczny zabieg, który ma na celu odtworzenie naturalnego wyglądu tych elementów piersi. Polega on na aplikacji specjalnych pigmentów w miejsce usuniętej brodawki i otoczki. Aby uzyskać trójwymiarowy efekt, linergistka wykonuje rysunek nowej brodawki kredką, a następnie dobiera odpowiedni kształt i kolor, który zostaje zaakceptowany przez pacjentkę.

Po przygotowaniu skóry i zastosowaniu miejscowego znieczulenia linergistka przystępuje do wykonania zabiegu. Używa ona specjalistycznego sprzętu oraz kilku pigmentów, które aplikuje w skórę w ten sposób, aby uzyskać trójwymiarowy naturalny efekt. Dobór odpowiednich odcieni pigmentów oraz technika nakładania pozwala na uzyskanie wyglądu bliskiego naturalnemu. Warto dodać, że pigmentacja medyczna brodawki i otoczki sutkowej to zabieg, który przynosi długotrwałe efekty. Co więcej, jest on nieinwazyjny i niezwiązany z ryzykiem powikłań. Daje on pacjentkom nie tylko poprawę estetyki piersi, ale przede wszystkim wpływa na ich samopoczucie i komfort życia.

0 Replies to “Kiedy wykonuje się pigmentację medyczną?”