TOVA – kolekcja DETAILS

Czy wiesz, jakie są synonimy codzienności według Słownika Języka Polskiego? Prozaiczność, pospolitość, szarzyzna – to tylko niektóre z nich. Zamiast godzić się na obrażanie codzienności TOVA w kolekcji próbuje ją odczarować.

W sezonie zima 2016 r. TOVA na tapet bierze pierwszy punkt swojego najnowszego Manifestu: Nie odmawiaj sobie jakości i do codziennej garderoby dołącza zarezerwowane na specjalne okazje aplikacje, koronki i gipiury, sprytnie łącząc elegancję z wygodą i użytecznością.

 

Projektując zimową kolekcję myślałam o kobietach, które kupują wizytowe sukienki, a następnie miesiącami czekają na specjalną okazję, by je założyć. Odmawiają sobie jakościowych materiałów na co dzień, bo uważają, że „nie warto się stroić” lub że weluru, koronek czy cekinowych aplikacji „szkoda” nosić do pracy. Tą kolekcją chcę przywrócić codzienności blasku i pokazać, że każdy dzień jest dobrą okazją do świętowania. Życie jest za krótkie, by czekać na specjalne okazje! – komentuje założycielka marki, Katarzyna Janecka.

 

W kolekcji DETAILS dominują miękkie, mieniące się tkaniny: plastyczna wiskoza o podwyższonej gramaturze, dające się swobodnie formować tafty czy welur – dawniej stosowany głównie do wyrobu wytwornych strojów, w kolekcji TOVY przybiera różne formy: od sportowych sukienek, po spódnice w najmodniejszych kolorach tego sezonu – różach, zieleniach, zgaszonych grafitach. Liczne drapowania, luźne fasony i romantyczne falbany dodają ubraniom lekkości.

 

Ważnym elementem kolekcji są hafty – to im została podporządkowana cała zima w TOVIE. Hafty dominują na sukienkach z rozkloszowanymi rękawami, pojawiają się też na klasycznych koszulach. Punktem wspólnym wszystkich zimowych modeli jest wygoda noszenia.

 

Zima w naszym kraju trwa prawie pół roku. Postuluję, aby w tym czasie, jak w lecie, brać wygodę na poważnie. W modzie istnieje mylne przekonanie, że to, co wygodne i funkcjonalne, nie może być eleganckie. TOVA, czyli marka, która przez jej miłośniczki chwalona jest głównie za świetną jakość i komfort noszenia, jest idealnym dowodem na to, że można zaprojektować elegancką rzecz, która nie krępuje ruchów, nie gniecie się pod zimowym płaszczem i dba o dobre samopoczucie swojej właścicielki – dodaje projektantka i założycielka marki, Katarzyna Janecka.

 

Twarzą zimowej kolekcji została Ania z UNITED FOR MODELS, za Art Direction zdjęć odpowiada POP UP GRUPA, sesję wyprodukowało Pepe Studio.

 

 

Kolekcja DETAILS to łącznie 50 modeli bluzek, koszul, swetrów, spódnic, spodni, sukienek, żakietów, skórzanego obuwia oraz torebek w cenach od 149 do 670 złotych. Kolekcje marki są dostępne online na shop.tova.pl, w nowo otwartym butiku marki w Radomsku i w sklepie firmowym w Końskich, gdzie mieści się siedziba firmy, oraz w sieci ponad 100 partnerskich sklepów w całym kraju.