3 kosmetyki, które warto mieć w swojej torebce

kosmetyki

Damska torebka to prawdziwa skarbnica. Można w niej znaleźć najróżniejsze przedmioty, jednak coraz częściej staramy się do niej wkładać jedynie te produkty, które naprawdę mogą nam się przydać. Wśród kluczy, portfela i innych ważnych artykułów muszą znaleźć się w niej również kosmetyki. Na jakie warto postawić? Podpowiadamy.

Co warto mieć w swojej torebce? Perfumy

Ze względu na to, że często zapach perfum, których użyliśmy rano, w ciągu dnia znika lub po prostu spiesząc się do pracy, zapomnimy ich użyć, warto w swojej torebce mieć, choć niewielkie opakowanie ulubionej kompozycji. Wówczas zawsze gdy np. po kilku godzinach nie będziemy już czuć ich aromatu, możemy je ponownie użyć.

Perfumy damskie, które umieścimy w torebce, powinny być bardzo uniwersalne, aby świetnie sprawdzały się zarówno na co dzień jak i na wieczór. Taką kompozycją jest niewątpliwie lancome intense z nutą świetlistej róży i wanilii, a także pomarańczy i szypru.

Co warto mieć w swojej torebce? Podkład lub puder

W damskiej torebce powinien znaleźć się również chociaż jeden produkt, którym w ciągu dnia będzie można skorygować zaczerwienienia, przebarwienia lub niedoskonałości. W tym celu warto użyć korektora lub podkładu takiego jak lancome teint idole ultra wear, który daje pełne, perfekcyjne krycie.

Jeżeli nie chcemy nosić w torebce płynnych produktów lub nasz podkład jest trwały i mamy pewność, że wszelkie niedoskonałości nie będą przebijały przez cały dzień, wówczas warto mieć nosić puder lub bibułki matujące. Ich zadaniem jest zmatowienie cery i przywrócenie jej świeżego, nieskazitelnego wyglądu.

Co warto mieć w swojej torebce? Szminkę lub błyszczyk

W torebce warto nosić szminkę lub błyszczyk, najlepiej w dwóch kolorach — jednym neutralnym, a drugim nieco bardziej odważnym, na przykład odcieniu fuksji lub czerwieni. Ten pierwszy świetnie sprawdzi się w przypadku, kiedy będziemy potrzebowały szybko poprawić nasz codzienny makijaż.

Ten drugi z kolei warto mieć zawsze przy sobie, aby w razie potrzeby móc szybko odmienić swój codzienny make-up w bardziej elegancki i wieczorowy. Kolorowa szminka lub błyszczyk przyda nam się wtedy, kiedy po pracy będziemy chciały wyjść na niespodziewaną randkę lub lunch z przyjaciółmi.

Jakie jeszcze kosmetyki warto mieć w swojej torebce?

Wymienione wcześniej produkty to absolutny must have. Pozostałe kosmetyki warto wkładać do swojej torebki zgodnie z naszymi osobistymi potrzebami. Wiele kobiet np. nie rozstaje się z kremem do rąk, który jest ukojeniem dla zniszczonych częstą dezynfekcją dłoni.

Dodatkowo część kobiet ma przy sobie zawsze lakier do włosów lub suchy szampon. Zwłaszcza ten drugi produkt trzymają w torbie panie, które cenią sobie swój sen bardziej niż wygląd i wiedzą, że kosmetyk ten jest w stanie wybawić je z opresji, kiedy rano nie zdążą umyć włosów.

0 Replies to “3 kosmetyki, które warto mieć w swojej torebce”