3 sposoby na szukanie pracy

poszukiwanie pracy

W czasach, gdy wszystko mamy podane jak na talerzu, a w Internecie można znaleźć wszystko, często zapominamy o najłatwiejszych metodach poszukiwania pracy. Gdzie jeszcze jej szukać? W jaki sposób szukać wymarzonej posady? Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Zdobywanie doświadczenia

Pracodawcy, mając do wyboru osobę świeżo po studiach, a kandydata z doświadczeniem, wybiorą pewnie doświadczenie. Osobie takiej nie muszą tłumaczyć podstawowych pojęć. Dlatego warto zdobywać doświadczenie już od najmłodszych lat. Kółka tematyczne, udział w zajęciach pozalekcyjnych, a także wolontariaty można wpisać do CV, jeżeli tylko stanowisko, na które aplikujemy, jest choć trochę z nimi związane.

Inną metodą na zdobycie doświadczenia są staże i praktyki. Te można zdobywać już na studiach. Zdarza się, że po udanym stażu, pracodawca proponuje stażyście pracę. Jeżeli zaś nie ma dla niego miejsca w firmie, może nas polecić znajomym z branży. Nie tylko więc zdobywamy doświadczenie, ale także otwieramy sobie ścieżki kariery.

Przekwalifikowanie się

Gdy nie możemy znaleźć pracy w wymarzonym zawodzie, czas poszukać go gdzie indziej. W tym celu możemy się przekwalifikować. Kursy, szkolenia, a także studia pozwolą nam zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności, dzięki którym szukanie pracy może okazać się drobnostką. W różnych regionach Polski brakuje specjalistów. Na przykład w Poznaniu pracownikami deficytowymi okazują się kurierzy, listonosze i mechanicy samochodowi. To nie jedyni fachowcy, których jest za mało w Wielkopolsce. Więcej o tym przeczytamy tutaj: https://epoznan.pl/news-news-120638-jak_znalezc_nowa_prace_w_poznaniu_kogo_szukaja_pracodawcy.

Mając dodatkowe kwalifikacje, możemy rozszerzyć zakres poszukiwań o więcej zawodów. Mając zaś ważne certyfikaty, będziemy mogli starać się o pracę w każdej firmie. W czasie wykonywanie niektórych zawodów będziemy musieli wciąż podnosić kwalifikacje. To na przykład wszystkie zawody związane z branżą IT, księgowi, kadra medyczna…

Możemy również postawić na rozwój innych naszych umiejętności. Nauka dodatkowego języka z pewnością będzie mile widziana u przyszłego pracodawcy.

Rozejrzyj się!

Mimo że w Internecie znajdziemy dziś wszystko, trudno tam szukać pracy. Z chęcią ogłaszają się tam osoby promujące MLM lub prace chałupnicze. Jeżeli już decydujemy się na szukanie przez Internet, warto sprawdzić branżowe grupy w mediach społecznościowych. Możemy również przeszukać portale z ogłoszeniami.

Jednak warto wspomnieć, że na Internecie świat się nie kończy. W czasach, gdy wszystko odbywa się wirtualnie, pracodawcy doceniają kontakt z żywym człowiekiem. Warto więc wyjść z mieszkania, czy domu i przejść się po swojej okolicy. Zostawmy CV w miejscach, gdzie chcielibyśmy pracować, a także sprawdźmy, czy w okolicy nie szukają pracowników.

Inną metodą na szukanie pracy w najbliższej okolicy jest poinformowanie znajomych o naszych poszukiwaniach. Może nie rzucą się oni od razu w wir poszukiwań, ale gdy tylko dowiedzą się o ciekawej ofercie, będą o nas pamiętali.

Szukanie pracy to nie lada wyzwanie. By zrobić to skutecznie, musimy próbować różnymi metodami. Wszystko po to, by skutecznie poszukać wymarzonej pracy.

0 Replies to “3 sposoby na szukanie pracy”