5 mitów, z którymi kojarzą się rolety dzień noc wolnowiszące

dzień i noc

Nie słabnie ich popularność, a wymagania klientów co do ich wyglądu wciąż rosną – rolety dzień noc wolnowiszące. W ostatnich latach stały się nieodłącznym elementem wystroju wielu mieszkań, ze względu na swoje wyjątkowe zalety. Nie wszyscy jednak są przekonani do ich funkcjonalności, wygody i designu. Wraz z ekspertem marki Anwis obalamy 5 mitów dotyczących użytkowania rolet dzień noc wolnowiszących.

Warto zacząć od tego, że osłony okienne są potrzebne w każdym pomieszczeniu. Dają poczucie prywatności, chronią przed słońcem, stwarzają poczucie bezpieczeństwa i nastrój w pomieszczeniu. Grunt to oczywiście odpowiedni wybór. Rolety dzień noc łączą w sobie te cechy i dają od siebie jeszcze więcej – ciekawy design, funkcjonalność i kontrolę nad ilością oświetlenia. Rozwiejmy wątpliwości, które często pojawiają się przy wyborze tego rozwiązania.

Rolety dzień noc zawsze prześwitują

To najczęściej pojawiający się mit związany z wyglądem samych rolet. Wielu osobom wydaje się, że ponieważ najczęściej wybieranym rodzajem rolet dzień noc są te w bardzo jasnych kolorach, a część pasów ułożonych naprzemiennie ma za zadanie wpuszczać do pomieszczenia światło, to po zasłonięciu całej rolety będzie ona prześwitywać. Nic bardziej mylnego! Naprzemienność poziomych pasów została zaprojektowana celowo w ten sposób, aby siatka przepuszczająca promienie słoneczne przeplatała się z materiałem ograniczającym dopływ światła do pomieszczenia, a tym samym przesłaniała całość szyby w oknie  – informuje ekspert marki Anwis, Agnieszka Gołębiewska. Zatem wszyscy ci, którzy martwią się o to, że montując rolety dzień noc narażą się na podglądanie przez sąsiadów, uspokajamy – nie ma takiego zagrożenia.

Rolety dzień noc ciężko utrzymać w czystości

Jesteśmy w wyborach dotyczących urządzania wnętrz bardzo praktyczni, dlatego cenimy sobie funkcjonalność urządzeń i rozwiązań. Powszechnie wydaje się, że rolety dzień noc z uwagi na materiały wykonania sprawiają problemy przy ich czyszczeniu. Okazuje się jednak całkowicie odwrotnie. Do odświeżenia rolety dzień noc wystarczy użyć lekko nawilżonej ściereczki. Podstawą jest delikatne przecieranie materiału i jego krawędzi po całej długości, a następnie pozostawienie całkowicie rozwiniętego materiału do wyschnięcia – radzi ekspert. Aby przyspieszyć ten proces warto uchylić lub otworzyć okno. Jeśli zależy nam na odkurzeniu materiału, możemy skorzystać z miotełki do kurzu, pamiętając o tym, że najwięcej zbiera się go na krawędziach i przy zwoju materiału. Posiadacze rolet wolnowiszących dzień noc z łańcuszkiem do ręcznego sterowania nie powinni zapominać o jego dokładnym czyszczeniu – to na nim kumuluje się wszystko, co przenosimy na naszych rękach. Do dokładnego wymycia wystarczy woda z mydłem, a do osuszenia – ręcznik papierowy lub czysta ściereczka.

Rolety dzień noc wolnowiszące zawsze przesłaniają całe okno

Wokół tego mitu pojawia się kilka kontrowersji. Niektórzy mieszkańcy celowo decydują się na ten rodzaj rolet, aby móc każdego dnia jednocześnie wpuścić do pomieszczenia dużo światła i mieć przesłonięte okno. Często z tego rozwiązania korzystają osoby mieszkające w nowoczesnych blokach na dużych osiedlach, gdzie z sąsiadami możemy spotkać się okno w okno, podając sobie przez nie ręce. Jednak nie jest to regułą. Rolety wolnowiszące dzień noc, podobnie jak inne rolety materiałowe, możemy swobodnie podnosić i samodzielnie decydować o tym, do jakiej wysokości okna odsłonimy je całkowicie – zapewnia przedstawiciel marki Anwis. Możemy śmiało więc uznać to za dodatkową zaletę tego produktu.

Rolety dzień noc są tylko w białych i kremowych odcieniach

To prawda, że kiedy rolety dzień noc wchodziły na rynek, były dostępne głównie w jasnych kolorach. Taki wybór ma też swoje praktyczne zastosowania – po pierwsze biały i kremowy najlepiej przepuszczają światło, a po drugie – pasują praktycznie do wszystkich innych połączeń i kolorów, są więc bezpiecznym wyborem. Obecnie mamy jednak duże pole manewru. – W ofercie mamy praktycznie odcienie wszystkich popularnych kolorów, nie wyłączając czarnego, który stał się w ostatnim czasie bardzo modnym wyborem. Czarne rolety wolnowiszące dzień noc potrafią odmienić pomieszczenie nie do poznania, nadać mu wyjątkowego klimatu, intymności. Podkreślają nowoczesne wnętrza, ale pasują także do tych, urządzanych w konkretnym stylu, np. industrialnym – przekonuje Agnieszka Gołębiewska.

Rolety dzień noc wolnowiszące sprawdzają się tylko na małych oknach

Bardzo często rolety dzień noc wybierane są przez osoby mieszkające w małych przestrzeniach – w blokach, kawalerkach, niedużych domach. Głównie dlatego, że takie rozwiązanie z powodzeniem pozwala zrezygnować z posiadania firanek i zasłon, które nie tylko zabierają cenne centymetry, ale także optycznie ograniczają i zmniejszają powierzchnię. Natomiast posiadacze dużych okien szukają zawsze praktycznych rozwiązań, ponieważ duże przeszklenie to wyzwanie dla aranżacji wnętrza. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku rolety dzień noc wolnowiszące. – Maksymalna szerokość osłony może wynosić do 2,6 m, a zatem zastosowanie tego rozwiązania na dużych powierzchniach nie stanowi żadnego problemu – informuje ekspert marki Anwis.

0 Replies to “5 mitów, z którymi kojarzą się rolety dzień noc wolnowiszące”