Porównując kontent dostępny w sieci kilka lat temu z treściami, które obecnie zalewają nas z każdej strony można wysnuć jeden wniosek – twórcy internetowi coraz częściej stawiają na różnorodność i oryginalność. Nie chodzi tylko o samą tematykę treści internetowych, ale również o formę przekazu. Zdążyłyśmy się już przyzwyczaić do oglądania krótkich filmów znanych youtuberek, których tak naprawdę nie oglądamy, a słuchamy. Dlaczego więc nie przerzucić się na podcasty?
Podcasty: nowoczesny minimalizm
Skala popularności polskich twórców w serwisie YouTube robi ogromne wrażenie – rekordziści posiadają kilka milionów subskrybentów, co pokazuje, jaki potencjał marketingowy tkwi w branży internetowej. Jednak coraz więcej osób szuka alternatywnego rozwiązania dla YouTuba i tradycyjnej telewizji, która z każdym dniem powoli staje się przeżytkiem. Podcasty przeżywają swoje „pięć minut” głównie ze względu na ich szeroką dostępność, prostotę oraz uniwersalność. Coraz więcej youtuberów dzieli swoją aktywność w sieci na prowadzenie kanałów wideo oraz tworzenie wartościowych podcastów, które trafiają do coraz większego grona odbiorców.
Podcasty: w czym tkwi ich sekret?
Podcasty nie są żadną nowością w branży internetowej, jednak ich popularność przypada właśnie na teraz, kiedy wymagania przeciętnych użytkowników Internetu wkraczają na całkiem nowy poziom. Conent rozrywkowy powoli przestaje nam wystarczać – z czasu spędzonego przed ekranem smartfona czy telewizora chcemy czerpać przydatną wiedzę, która pomoże nam przetrwać w codziennym życiu. Podcasty doskonale wpisują się w podobną filozofię – kosztem wrażeń estetycznych i efektów wizualnych uzyskujemy informacje, które możemy potem wykorzystać w praktyce.
Podcasty: oszczędność czasu
Jako kobietom pozostaje nam naprawdę niewiele czasu na małe przyjemności – obowiązki służbowe w parze z domowymi skutecznie ograniczają nasze możliwości relaksu. Ogromną zaletą podcastów jest ich prosta forma przekazu – zapisu audio możemy słuchać w zasadzie wszędzie. W samochodzie, w komunikacji miejskiej, na siłowni czy czekając w kolejce do lekarza. Dobra trwa tylko 24 godziny, a wartościowe podcasty pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym. Co ważne, podcastów możemy słuchać za pośrednictwem darmowych platform streamingowych jak Spotify, iTunes czy Tidal i to w dobrej jakości dźwięku. Dla bardziej wymagających słuchaczek nie do końca tolerujących irytujące reklamy polecamy wykupienie pakietów premium, które w skali miesiąca nie stanowią wielkiego wydatku, a zapewniają wysoki komfort i przyjemność słuchania.
Podcasty: ogromne możliwości wyboru
Wciąż rosnąca popularność podcastów sprawiła, że w sieci pojawia się coraz więcej programów poruszających wiele ciekawych sfer życia. W zasadzie każda kobieta bez problemu znajdzie dla siebie podcasty, które całkowicie trafią w jej gusta. Niezależnie od tego, czy chcemy zgłębić tematykę lifestylową jak miłość, związki, seks, wychowywanie dzieci czy też dowiedzieć się czegoś więcej na temat prowadzenia biznesu, podcasty dostępne w polskiej i zagranicznej cyberprzestrzeni zasługują na chwilę uwagi. Co prawda proces selekcjonowania ciekawych podcastów od tych nudnych może chwilę potrwać, jednak naprawdę warto.
0 Replies to “Czas na podcasty! Czego słuchać w wolnym czasie?”