Farbowane włosy – jak o nie zadbać?

Jak dbać o farbowane włosy

Wiele z nas chcąc coś zmienić w swoim życiu lub uczcić jego nowy etap wybiera się do salonu fryzjerskiego, aby dodać świeżości swoim włosom lub diametralnie odmienić ich wygląd. Koloryzacja włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach stylizacji włosów, jednak farbowanie wiąże się z koniecznością dbania o włosy w nieco inny sposób niż w przypadku włosów naturalnych. Jak zatem dbać o farbowane włosy, by przedłużyć trwałość koloru i zachować ich zdrowy wygląd?

Jak dbać o farbowane włosy: specjalne kosmetyki

Producenci kosmetyków do pielęgnacji włosów w trosce o zadowolenie klientek wypuszczają na rynek coraz lepsze produkty do włosów farbowanych. Koloryzacja jest zabiegiem dosyć inwazyjnym, ingerującym w naturalną strukturę włosa, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej linii kosmetyków pielęgnacyjnych. Bardzo często zależy nam na długotrwałym efekcie farbowania, a specjalne produkty do włosów farbowanych zawierają substancje zapobiegające wypłukiwaniu się pigmentu. Do codziennej pielęgnacji wystarczy zestaw szampon + odżywka, a raz w tygodniu warto nałożyć na włosy odżywczą maskę.

Jak dbać o farbowane włosy: oszczędne spłukiwanie

Wiele kobiet podczas codziennego mycia włosów bardzo obficie spłukuje szampon czy odżywkę z włosów, aby całkowicie pozbyć się produktu z ich powierzchni. Jednak włosy farbowane niezbyt dobrze reagują na długotrwałą ekspozycję na wodę czy wilgoć z uwagi na ich dość porowatą strukturę. To sprawia, że zdecydowanie łatwiej absorbują wodę, przez co barwnik we włosach szybciej blaknie. Do mycia i spłukiwania włosów warto używać letniej, a nie gorącej wody – wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na pigment we włosach.

Jak dbać o farbowane włosy: przycinanie końcówek

Trend na długie włosy pojawia się i znika, jednak wiele pań niezależnie od panującej mody wciąż pragnie pochwalić się czupryną niczym Roszpunka. Dlatego też bardzo często unikamy częstych wizyt u fryzjera w celu przycięcia końcówek, co wbrew pozorom skutkuje spowolnieniem procesu zapuszczania włosów. Zniszczone końcówki należy podcinać co kilka miesięcy w zależności od poziomu ich degradacji. Dlaczego? Włosy staną się bardziej odżywione i nabiorą zdrowszego wyglądu. Farbowane włosy są dużo bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie warto pomijać tego etapu przy okazji wizyty u stylisty.

Jak dbać o farbowane włosy: stylizacja na gorąco

Stylizacja włosów na gorąco to nieodłączny etap codziennych przygotowań do wyjścia, jednak nawet przy stosowaniu kosmetyków ochronnych istnieje duże ryzyko naruszenia naturalnej struktury włosów oraz ich nadmiernego przesuszenia. Włosy farbowane po wieloletniej koloryzacji bardzo często są osłabione, a oddziaływanie wysokiej temperatury nie pomaga w zachowaniu ich perfekcyjnego wyglądu. W miejsce prostownicy czy lokówki warto stawiać na naturalne metody stylizacji włosów jak kręcenie na wałkach czy też prostowanie z użyciem specjalnych środków kosmetycznych.

Jak dbać o farbowane włosy: zabiegi regenracyjne

Długotrwałe farbowanie włosów nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Przy zaniedbaniu ich codziennej pielęgnacji nietrudno o ich łamliwość, skłonność do przesuszania czy matowy wygląd. Poza używaniem drogeryjnych kosmetyków warto od czasu do czasu wybrać się do fryzjera i poddać się profesjonalnym zabiegom regeneracyjnym. Specjalista odpowiednio dobierze rodzaj kuracji oraz odświeży kolor tak, aby jednocześnie przedłużyć jego trwałość – odżywione włosy zdecydowanie lepiej absorbują pigment.

0 Replies to “Farbowane włosy – jak o nie zadbać?”