Hydra, wyspa artystycznej bohemy

grafika ścienna

Kolekcja wielkoformatowych tapet Hydra GlamFusion firmy Glamora przeznaczona jest do kuchni i łazienek. To kolejna już seria, w której grafiki zainspirowane są wyspą. Tym razem, po przepięknej Capri przyszła kolej na malutką Hydrę w Zatoce Sarońskiej.

– Hydra Collection daje posmak skąpanej w słońcu wyspy i spokojnego tempa życia, jakie tam panuje. Nasze tapety to migawki wspomnień oraz wspaniałe widoki uchwycone podczas długich spacerów – w dół, ku skalistym zatoczkom i w górę, do klasztorów przycupniętych na zboczach wzgórz – opowiadają o swoich inspiracjach projektanci marki.

Pigmenty z natury

I rzeczywiście, paleta kolorów wykorzystana w projektach to barwy tamtejszego krajobrazu. Znajdziemy na nich turkus wód zatoki, błękit bezkresnego nieba, kobalt okiennic. Pojawia się również soczysta zieleń drzew, które rosną nad potokami przecinającymi wzgórza. Są spłowiałe słońcem trawy, odcień skał i kolor piaszczystych dróżek pokonywanych cierpliwie przez osły – jedyny środek transportu na wyspie.
– Kolorystyka naszych grafik ściennych sprzyja dobremu samopoczuciu ciała i umysłu oraz zachęca do zwolnienia, zatrzymania się, do życia zgodnie z ideą slow life – podkreślają designerzy Glamory, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dekorian Home.

Wąską ścieżką wśród traw

Kolekcja GlamFusion XII jest zróżnicowana, tak jak i różne mogą być skojarzenia związane z wyspą. Na wielkoformatowych grafikach ściennych majaczą cienie śródziemnomorskiej roślinności – ziół, traw, gałązek drzew piniowych. Obrazy są tak sugestywne, że patrząc na nie, niemalże słyszymy cykady ukryte pomiędzy zaroślami, czujemy dziko rosnące rozmaryn i tymianek. Do świata przyrody wyspy przeniosą nas tapety Panacea, Anthuse, Gea, Pantelikon.

Wieczne wakacje

Jest też druga odsłona kolekcji GlamFusion XII związana z wyjątkową historią wyspy. W latach 60. Hydra była bowiem oazą artystów, mekką wolnomyślicieli i outsiderów. Tu szukali inspiracji dla swojej twórczości, sensu życia lub ucieczki od cywilizacji. Wśród sąsiadów młodego Cohena i jego partnerki Marianne (tej ze słynnego przeboju) był amerykański pisarz Henry Miller oraz wielu malarzy. To ich twórczość była pretekstem dla powstania rozmalowanych grafik na wodoodpornych tapetach Glamory. Widzimy więc na ścianach echa charakterystycznych dla XX wieku kierunków w sztuce i we wzornictwie – fowizm, pop-art, abstrakcję. Malarskie inspiracje rozpoznajemy na grafikach ściennych Syrtos, Nostros, Meraki. Kolorowe kwiaty na tapecie Clori przypominają z kolei płótno Jacksona Pollocka. Na tapecie Spilia – mocne, pełne ekspresji pociągnięcia pędzla przywodzą na myśl morskie fale, a panelowa abstrakcja Kiafa przypomina zalesione wzgórze.

Hydra i woda

Kolekcja XII Hydra marki Glamora dostępna w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (www.dekorianhome.pl) jak wszystkie serie tej marki z technologią GlamFusion odporne są zarówno na podwyższoną wilgotność powietrza, jak i na wodę, dlatego sprawdzą się nawet pod prysznicem. Mają powłokę uodparniającą na zarysowania, zadrapania, intensywne użytkowanie, a także działanie większości detergentów, amoniaku, wybielaczy, środków zapobiegających osadzaniu się kamienia itp. Gładka i nieporowata powierzchnia jednocześnie przeciwdziała rozwojowi bakterii i grzybów, które w innych przypadkach chętnie kolonizują spoiny oraz mur pod tapetą. Wszystko to sprawia, że tapety z kolekcji XII marki Glamora, dostępne w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home, znacznie ułatwiają utrzymanie łazienki w idealnej czystości i perfekcyjnym stanie przez lata. Wszystkie wymienione zalety wielkoformatowych grafik z kolekcji XII GlamFusion sprawiają, że będą one idealnym wyborem nie tylko do łazienek, lecz również do kuchni, jako alternatywa dla płytek ściennych.

0 Replies to “Hydra, wyspa artystycznej bohemy”