Jak polecieć z Wrocławia do USA

Podróż samolotem z Wrocławia do USA

Mamy do dyspozycji bezpośrednie połączenia do największych europejskich portów przesiadkowych, jak Amsterdam, Paryż, Frankfurt i Warszawa. Dzięki temu do Nowego Jorku lub Chicago dolecimy z Wrocławia w ok. 12, do Miami w 14, a do Los Angeles w 15 godzin.

Turyści wybierający się do Stanów Zjednoczonych od 11 listopada nie potrzebują już wizy

Podróż z Wrocławia ułatwia również fakt, że do dyspozycji mamy bezpośrednie połączenia do ośmiu dużych portów przesiadkowych, skąd można polecieć do kilkudziesięciu miast w USA, w tym oczywiście do najważniejszych metropolii, jak Nowy Jork, Los Angeles, Houston, Chicago, Boston, Miami czy San Francisco.

– Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru kilku globalnych przewoźników i bardzo dużą liczbę połączeń za ocean, tylko z jedną przesiadką i krótkim czasem transferu. Dzięki temu podróż można zaplanować łatwo i w dogodnych dla siebie terminach. Mówiąc obrazowo, Wrocław nigdy jeszcze nie był tak blisko Stanów Zjednoczonych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przesiąść się możemy np. w Amsterdamie, skąd operują holenderskie linie KLM, albo w Paryżu (lotnisko Charles’a de Gaulle’a), który jest portem bazowym Air France. Dodajmy, że te linie działają w aliansie, łącząc swoje oferty (można więc w jedną stronę polecieć przez Amsterdam, a wrócić przez Paryż). Np. przez Amsterdam polecimy, oprócz największych metropolii, również do Las Vegas, Minneapolis/St. Paul czy Salt Lake City.

Do największych hubów na świecie należą również Frankfurt i Monachium, porty bazowe Lufthansy, która również ma bardzo rozwiniętą sieć połączeń do USA. Np. przez Frankfurt polecimy m.in. do Filadelfii, Seattle, Phoenix czy do Nowego Orleanu. Przesiąść się na samolot na trasie transatlantyckiej możemy też w Kopenhadze (SAS), Zurychu (SWISS), Düsseldorfie (Lufthansa) i oczywiście w Warszawie (PLL LOT oferuje bezpośrednie połączenia do Miami, Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles i San Francisco).

Od 30 marca do listy dostępnych z Wrocławia portów przesiadkowych dojdzie jeszcze Oslo-Gardermoen – nowe połączenie do najważniejszego międzynarodowego portu stolicy Norwegii otwierają linie Norwegian. To flagowe norweskie linie lotnicze, sytuujące się w dziesiątce największych w Europie (pod względem liczby przewiezionych pasażerów). Przez Oslo możemy polecieć do 13 amerykańskich miast. W kwietniu ceny za podróż z Oslo np. do Chicago rozpoczynają się od 601 zł, od 608 zł do Nowego Jorku i od 697 zł do Los Angeles*.

Przykładowe połączenia z Wrocławia do USA

Podajemy łączny czas podróży w jedną stronę

Nowy Jork przez Amsterdam: 11 godz. 20 min (transfer 1 godz. 10 min)
Nowy Jork przez Frankfurt: 12 godz. 15 min (transfer 1 godz. 50 min)
Nowy Jork przez Paryż: 12 godz. 20 min (transfer 1 godz. 25 min)
Los Angeles przez Monachium: 14 godz. 35 min (transfer 1 godz. 55 min)
Chicago przez Kopenhagę: 12 godz. 15 min (transfer 1 godz. 30 min)
San Francisco przez Zurych: 15 godz. 25 min (transfer 1 godz. 45 min)
San Francisco przez Paryż: 14 godz. 40 min (transfer 1 godz. 15 min)
San Francisco przez Oslo: 14 godz. 35 min (transfer 2 godz. 25 min)
Atlanta przez Amsterdam: 12 godz. 15 min (transfer 50 min)
Houston przez Frankfurt: 13 godz. 35 min (transfer 1 godz. 15 min)

0 Replies to “Jak polecieć z Wrocławia do USA”