Jak przetrwać podróż samochodem z dzieckiem?

Długa podróż z dzieckiem w samochodzie dla wielu rodziców oznacza drogę przez mękę, zwłaszcza gdy dziecko nie należy do najspokojniejszych. Jednak jest to zdecydowanie najwygodniejszy środek transportu, który pozwala w pełni kontrolować przebieg podróży nie bacząc na spojrzenia innych jak to ma miejsce np. w pociągu. Podróż samochodem z dzieckiem może być jednak zdecydowanie przyjemniejsza dzięki kilku przydatnym wskazówkom.

Podróż z dzieckiem: dobre nastawienie

W pierwszej kolejności warto zadbać o pozytywne nastawione do podróży z maluchem, nawet jeśli ostatnia wyprawa nie należy do najbardziej udanych. Nie można jednak zamartwiać się na zapas – po pierwsze, zawsze pozostaje promyk nadziei, że nasze dziecko prześpi całą drogę, a poza tym pociecha od razu wyczuje nasz niepokój, przez stanie się bardziej markotna. Taka już uroda dzieci – trudno przewidzieć ich humorki, na które i tak nie mamy większego wpływu.

Podróż z dzieckiem: akcesoria

Ilość bagażu, który należy zabrać ze sobą podróżując z dzieckiem okazuje się nawet kilkukrotnie większa niż w przypadku wakacji we dwoje. Rola matki zdążyła nauczyć wiele z nas, że rodzic powinien być przygotowany na każdą ewentualność, zwłaszcza gdy wyruszamy w dalszą podróż. Wszystkie najważniejsze akcesoria takie jak jedzenie, pieluchy, chusteczki nawilżane, zapasowe ubranka czy leki warto mieć ze sobą wewnątrz samochodu. Spakowanie torby podręcznej dla maluszka do bagażnika nie ma większego sensu – każdorazowe zatrzymywanie się na trasie nie tylko wybija z rytmu, ale i wydłuża czas męczącej podróży.

Podróż z dzieckiem: zapas zabawek

Podczas kilkugodzinnej podróży dzieci bardzo szybko się nudzą, zwłaszcza gdy ich uśpienie na czas całej trasy graniczy z cudem. Oprócz wyposażenia pierwszej potrzeby warto mieć pod ręką ulubione zabawki naszego malucha – maskotki, książeczki czy układanki mogą okazać się nieocenione w walce z nudą. Trzeba jednak pamiętać, aby rozrywki odkrywać przed dzieckiem stopniowo – inaczej po prostu straci nimi zainteresowanie.

Podróż z dzieckiem nocą

Jednym z najskuteczniejszym sposobów ułatwiających podróż z maluchem w samochodzie jest jazda nocą zanim dziecko zdąży się całkowicie rozbudzić. Wtedy szanse na przespanie całej trasy znacznie rosną. Nie jest to niestety reguła – wiele zależy od samopoczucia malca i jak zareaguje na nocne budzenie. Nie warto jednak załamywać rąk – podróż za dnia również może przebiec bezproblemowo. Wiele dzieci świetnie reaguje na szum silnika, którego dźwięk działa niezwykle usypiająco.

Podróż z dzieckiem: fotelik samochodowy

Podczas podróży samochodem, niezależnie od dystansu należy stawiać na bezpieczeństwo. Odpowiednio wyprofilowany fotelik samochodowy posiadający wszelkie atesty to absolutny „must have” dla każdego mobilnego rodzica. Niekontrolowane ruchy podczas jazdy nie tylko powodują rozproszenie uwagi u kierowcy, ale również zwiększają zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich podróżujących. Usiedzenie w jednym miejscu dla wielu maluchów to prawdziwe utrapienie, jednak zabierając do samochodu wygodne poduszki i ulubiony kocyk można skutecznie odwrócić jego uwagę od chwilowej niewygody.

0 Replies to “Jak przetrwać podróż samochodem z dzieckiem?”