Kwas hialuronowy w kosmetykach i zabiegach medycyny estetycznej

Kwas hialuronowy i jego zastosowanie w kosmetykach i zabiegach

Jest jednym z najczęściej stosowanych związków, który pozwala na nadanie skórze jeszcze piękniejszego wyglądu – kwas hialuronowy jest obecnie jednym z hitów w pielęgnacji. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź jego właściwości i zastosowanie w kosmetykach i zabiegach medycyny estetycznej.

Czym jest kwas hialuronowy (HA)?

Kwas hialuronowy, określany także w skrócie jako HA od angielskiego hyaluronic acid, jest związkiem zaliczanym do wielocukrów, czyli polisacharydów. Występuje naturalnie w tkankach zwierzęcych – także w organizmie człowieka.

Ze względu na swoje właściwości kwas hialuronowy zapewnia maksymalne nawilżenie skóry – jego jedna cząsteczka potrafi związać wiele cząsteczek wody. Odpowiada również za sprężystość, jędrność tkanek.

Obecnie kwas hialuronowy jest hitem wśród związków pielęgnacyjnych. Dodawany jest do kosmetyków, a także stosowany jest podczas zabiegów medycyny estetycznej. Co warto wiedzieć na temat jego działania?

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Najczęściej kwas hialuronowy spotykany jest w kosmetykach jak kremy, serum, żele czy balsamy do ciała. Można zakupić także czysty kwas hialuronowy, który ma formę przejrzystego żelu.

W kosmetykach HA służy głównie jako związek intensywnie nawilżający, dlatego dba on o to, aby bariera hydrolipidowa skóry działała prawidłowo. Pomaga on dzięki temu w wydłużeniu młodości cery. Zmniejsza także widoczność drobnych linii, zmarszczek, poprawia strukturę skóry.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy używany jest w różnych typach zabiegów. Głównie stosowany jest jako sposób na poprawę nawilżenia, ale także redukcję zmarszczek i modelowanie skóry.

Zabiegi, w trakcie których stosowany jest kwas hialuronowy:

  • usuwanie zmarszczek – głównie zmarszczek starczych
  • wolumetria twarzy – poprawa owalu twarzy
  • powiększanie i modelowanie ust – nadanie im pożądanego wyglądu
  • mezoterapia igłowa – zabieg służący jako profilaktyka i poprawa wyglądu cery, skóry ciała
  • modelowanie innych części twarzy i ciała – podbródka, policzków, pośladków, piersi

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego polegają na wstrzyknięciu związku w odpowiednie ilości w wyznaczone obszary. HA daje natychmiastowy efekt, który potrafi utrzymywać się nawet do ponad 12 miesięcy. Następnie związek zaczyna się wchłaniać. Można wtedy przeprowadzić kolejny zabieg, by podtrzymać rezultaty.

Osobom chcącym wziąć udział w zabiegach wykorzystujących kwas hialuronowy Mikołów daje dostęp do sprawdzonych gabinetów i klinik medycyny estetycznej.

0 Replies to “Kwas hialuronowy w kosmetykach i zabiegach medycyny estetycznej”