Marzysz o dogłębnie oczyszczonej twarzy? Peeling kawitacyjny – przekonaj się sama

peeling kawitacyjny

Od wieków kobiety dbały o swoją skórą rozmaitymi zabiegami, pielęgnowały ją kremami oraz produktami naturalnymi. Specjalizowano się nowymi sposobami na wydłużenie młodości i jędrności cery. Dzisiaj możemy się pochwalić pokaźną wiedzą i różnorodnością zabiegów upiększających Panie.

Jednym z takich sposobów jest peeling kawitacyjny. Nie wiesz, co to znaczy?

Spokojnie, wszystko Ci wytłumaczymy.

Peeling kawitacyjny, inaczej mówiąc kawitacja, jest nowoczesnym zabiegiem złuszczania oraz głębokiego oczyszczania skóry. Przy zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki, które rozbijają martwy naskórek oraz go usuwają. Fantastycznie przygotowuje skórę do wchłaniania aktywnych substancji z kremów. Sprawia, że skóra jest rewelacyjnie odżywiona i wygląda spektakularnie. Do tego Twoja skóra jest wyraziście wygładzona.

Jak wygląda zabieg kawitacji?

Przede wszystkim jest to zabieg bezbolesny i bezpieczny. Wykonuje się go za pomocą specjalnie do tego stworzonego urządzenia, który wytwarza fale ultradźwiękowe. Szpatułka tego urządzenia przesuwana jest po zwilżonej wcześniej skórze. To wywołuje efekt kawitacji. Poprzez wodę na skórze, powstają pęcherzyki próżniowe, wypełnione rozrzedzonym gazem lub nasyconą parą. Wskutek działania fal ultradźwiękowych, pęcherzyki pękają i rozbijają martwe komórki naskórka oraz usuwają zanieczyszczenia i nadmiar łoju ze skóry.

Peeling kawitacyjny daje natychmiastowe efekty. Kondycja skóry jest wyraźnie poprawiona i odżywiona. Świetnym efektem ubocznym peelingu kawitacyjnego jest masaż, który stymuluje krążenie i usprawnia procesy metaboliczne. Regularnie stosowany peeling kawitacyjny sprawia, że cera jest świeża, czysta i jaśniejsza. W salonach kosmetycznych to jeden z popularniejszych zabiegów, przeprowadzanych na skórze.

Jakie efekty możemy dostrzec po peelingu kawitacyjnym?

– skóra jest dotleniona i bardziej świetlista

– odblokowuje pory

– poprawia się przepływ krwi i limfy, dzięki czemu pobudza komórki do odbudowy w sposób naturalny

– wygładza i zmiękcza skórę

– przebarwienia stają się jaśniejsze

– następuje poprawa funkcjonowania gospodarki wodnej skóry

– kosmetyki i ich skład lepiej się wchłaniają, dając tym samym lepszą pielęgnację cery

– przyspieszenie produkowania kolagenu i elastyny

– jest pełna blasku i promieniuje zdrowym wyglądem

Czy zabieg można przeprowadzić w domu?

Na początku zabieg peelingu kawitacyjnego był przeprowadzany jedynie w salonie kosmetycznym. Jednak teraz, gdy na rynku urządzenia do kawitacji stały się ogólnodostępne, również można przeprowadzić go w zaciszu domowym. Trzeba jednak pamiętać, że przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby nowotworowe, gruźlica czy problemy z krzepliwością krwi, a także powstrzymać się od niego powinny kobiety w ciąży i karmiące piersią. Wykonuje się go w ten sam sposób jak w salonie kosmetycznym. Przed peelingiem, skóra musi być dobrze oczyszczona. Po zabiegu przemyj skórę tonikiem i nałóż, najlepiej maseczkę. Nie powinien trwać dłużej niż 15 minut.

0 Replies to “Marzysz o dogłębnie oczyszczonej twarzy? Peeling kawitacyjny – przekonaj się sama”