Nawilżający krem do twarzy jako podstawa zapobieganiu powstawania zmarszczek

krem nawilzajacy

Nawilżający krem do twarzy to podstawowy kosmetyk w domach wielu kobiet. Wiele czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych powoduje negatywny wpływ na skórę, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Dobór tego produktu również jest bardzo istotny, ponieważ każda cera potrzebuje innego rodzaju kuracji. Jakie korzyści niesie za sobą stosowanie serum z witaminą C oraz kremów do twarzy? Podpowiadamy.

Działanie kremu nawilżającego

W wielu drogeriach można odnaleźć różne kremy czy serum z witaminą C, które przeznaczone są do konkretnych typów cery. Podstawową cechą takiego produktu powinno być jednak nawilżanie. Proces ten polega na zatrzymaniu wilgoci w naskórku, a nie dostarczaniu skórze wody. Dobry krem nawilżający wzmacnia więc barierę ochronną, która utrudnia jej odparowywanie. Nawilżające formuły w takich produktach zwiększają również zdolność warstwy naskórka do wiązania cząsteczek wody.

Nawilżający krem do twarzy – jak dobrać go do swojego typu skóry?

Cera tłusta wbrew pozorom również potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia. Niewystarczająco nawodniona będzie stymulowała gruczoły łojowe do zwiększonej produkcji sebum. Może to prowadzić do powstawania zmian trądzikowych czy wyprysków. Towarzyszy temu również nieprzyjemne uczucie przetłuszczenia. Nawilżający krem do twarzy, dzięki odpowiedniemu doborowi minerałów i antyoksydantów przywraca naturalne pH skóry. Zapobiega również powstawaniu pierwszych oznak starzenia. Tego typu kosmetyk powinien być nieodłącznym elementem pielęgnacyjnym, jeżeli chcemy na długo zachować młodą i jędrną skórę.

Kremy do cery mieszanej są kosmetykami, które muszą sprostać dwóm zadaniom. Charakteryzuje się ona przesuszonymi policzkami i przetłuszczającą się strefą T, która obejmuje czoło nos i brodę. Suche partie wymagają odpowiedniego nawilżenia. Ponadto, chroni naskórek przed stresem oksydacyjnym. Jest to zakłócona równowaga pomiędzy wolnymi rodnikami a przeciwutleniaczami w naszym organizmie. Te drugie redukuję wolne rodniki, a one z kolei niszczą wszystkie cenne komórki. Z tego też powodu krem do twarzy jest bardzo ważny w kontekście codziennej pielęgnacji.

Krem i serum z witaminą C na dzień i na noc

Aby zapobiegać powstawaniu pierwszych zmarszczek, warto dbać o cerę rano, jak i wieczorem. Podczas dnia skóra potrzebuje ochrony przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, a także nawilżenia. Przed zaśnięciem dobrze jest dostarczyć składników głęboko regeneracyjnych.

Kremy na dzień przywracają naturalny poziom nawilżenia, dzięki czemu cera pozostaje gładka i aksamitna. Nocą skóra zasługuje na szczególne traktowanie. Ten czas sprzyja dogłębnej regeneracji, dlatego wysoka koncentracja nawilżenia jest kluczem do spektakularnych efektów. W dalszej kolejności również odświeża i odżywia naszą skórę.

0 Replies to “Nawilżający krem do twarzy jako podstawa zapobieganiu powstawania zmarszczek”