Odsysanie tłuszczu – kiedy warto zdecydować na zabieg?

 Czasami standardowe metody takie jak dieta i ćwiczenia nie wystarczają, aby pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej, która gromadziła się latami. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencję do odkładania się w określonych miejscach, takich jak brzuch, uda, ramiona czy nad kolankami, które są trudne do wyrzeźbienia naturalnie. W takich przypadkach, zabiegi chirurgii plastycznej są pomocne. Odsysanie tłuszczu za pomocą metody laserowej może pomóc w osiągnięciu szczupłej i pięknie wyrzeźbionej sylwetki. W jaki sposób odbywa się ten zabieg i dlaczego warto z niego skorzystać?

Tak wiele z nas zmaga się z problemem nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej. Bez względu na to, czy dotyczy to brzucha (np. po ciąży lub ze względu na predyspozycje genetyczne) czy ud i pośladków, takie obszary tłuszczowe mogą powodować, że figura nie jest estetyczna ani proporcjonalna, a ubrania trudno dobrać. Rozwiązaniem dla osób, które nie radzą sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej, jest odsysanie tłuszczu. Zabieg ten jest w stanie skutecznie wymodelować sylwetkę i osiągnąć efekty, które nie są możliwe do uzyskania innymi metodami. Jeśli chodzi o spektakularne wyszczuplenie, to jedyną opcją jest właśnie odsysanie tłuszczu.

Odsysanie tłuszczu metodą laserową

Jeśli zastanawiasz się, co powstrzymuje Cię przed zdecydowaniem się na zabieg, to zapewne na czele listy obaw znajduje się długa i bolesna rekonwalescencja. Na szczęście, istnieje alternatywa dla tradycyjnej liposukcji, czyli liposukcja laserowa. Jest to mniej inwazyjny i mniej uciążliwy zabieg niż klasyczna liposukcja, co umożliwia szybszy powrót do zdrowia. W trakcie zabiegu specjalna sonda wprowadzana jest do obszaru, który ma zostać poddany odsysaniu tłuszczu. Sonda emituje fale o różnych długościach, które rozbijają komórki tłuszczowe, które zostają później usunięte. Ponadto, fale działają na włókna kolagenowe skóry, co powoduje, że stają się one bardziej elastyczne i napięte. Dzięki temu po zabiegu skóra jest bardziej gładka i jędrna. Jest to kluczowe dla uzyskania pożądanego efektu, ponieważ tylko usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej nie wystarczy, aby uzyskać piękną sylwetkę. Potrzebne jest również odpowiednie napięcie skóry, które zapewniają właśnie fale laserowe.

Jak długo trwa rekonwalescencja po odsysaniu tłuszczu?

Z uwagi na fakt, że liposukcja laserowa jest mniej inwazyjnym zabiegiem niż klasyczne odsysanie tłuszczu, to po operacji występuje znacznie mniejsza ilość siniaków, opuchlizna i ból są również zredukowane. Po zabiegu konieczne jest noszenie przez 7 dni specjalnej odzieży uciskowej oraz przeprowadzenie zabiegów endermologii w celu dokładnego ujędrnienia i wygładzenia ciała. Powrót do siedzącej pracy jest możliwy już po 2-3 dniach od operacji. W czasie rekonwalescencji zaleca się spożywanie dużych ilości wody. Pierwsze efekty wyszczuplenia i ujędrnienia będą widoczne od razu po zabiegu, natomiast pełny efekt osiągnie się po kilku miesiącach.

0 Replies to “Odsysanie tłuszczu – kiedy warto zdecydować na zabieg?”