Plus size jeans: jakie jeansy damskie w dużym rozmiarze wybrać?

Jeansy plus size czym kierowac sie przy wyborze

Jeansy w dużym rozmiarze mogą być doskonałym elementem wielu stylizacji plus size. Jaki fason i kolor jeansów kupić? Sprawdź przygotowane przez nas porady, aby znaleźć spodnie, które będą idealnie pasowały do Twojej sylwetki!

Spodnie jeansy to jeden z najczęściej kupowanych rodzajów odzieży – niezależnie od rozmiaru. Gdy rozglądasz się za jeansami w dużym rozmiarze, w takim przypadku warto dobrać je tak, aby podkreślały figurę, ale jednocześnie maskowały jej niedoskonałości. Jakie jeansy damskie XXL będą najlepsze?

1. Postaw na dopasowany fason

Wiele kobiet, które chce kupić plus size jeans, wybiera dla siebie fasony z szerszymi nogawkami, aby zamaskować nogi. Jednak tak naprawdę nawet na puszystej sylwetce dobrze wyglądają dopasowane spodnie.

Jeansy o zwężających się nogawkach, jednak nieopinających nadmiernie nóg, będą wyglądały bardzo dobrze w różnych stylizacjach, na przykład z koszulkami typu t-shirt lub eleganckimi koszulami zapinanymi na guziki.

2. Nie kupuj za dużych jeansów

Drugim często popełnianym błędem jest kupowanie za dużych spodni, które powodują, że sylwetka wygląda na bardzie masywną, przysadzistą.

Gdy chcesz kupić nowe jeansy, wybierz takie, które są odpowiednio dopasowane do sylwetki pod kątem rozmiaru. Zbyt małe albo zbyt duże nie będą wyglądały atrakcyjnie.

3. Postaw na pionowe wzory

Pionowe wzory, na przykład wytarcia na nogawkach, mogą sprawić, że sylwetka będzie wyglądała na szczuplejszą i wyższą.

Unikaj natomiast podniszczonych jeansów, na przykład z dużymi przetarciami, łatami. Tego typu elementy nie będą wyglądały dobrze na puszystej sylwetce.

4. Noś jeansy z wyższym stanem

Wysoki stan może dobrze wyglądać także w większych rozmiarach. Potrafi także ją wymodelować. Wyższy stan może podkreślić pośladki i wyszczuplić brzuch.

5. Postaw na elastyczne jeansy

Do szycia jeansów stosowane są obecnie różne materiały. Wśród nich znajdują się także te o wysokim stopniu elastyczności, które zawierają dodatek włókien jak wiskoza, poliester, elastan.

Elastyczne jeansy dobrze dopasowują się do sylwetki i nie uciskają, co w przypadku większych rozmiarów ma duże znaczenie. Dzięki temu nawet te spodnie, które mają dopasowany do sylwetki fason, nie będą powodowały dyskomfortu.

6. Unikaj dużych kieszeni

Dobre plus size jeans nie powinny mieć zbyt dużych kieszeni, szczególnie na pośladkach, ponieważ mogą one wtedy zniekształcić sylwetkę.

7. Postaw na ciemniejsze kolory denimu

Aby jeansy mogły optycznie wyszczuplić sylwetkę, warto zdecydować się na te w ciemniejszych kolorach, na przykład klasycznego granatu. Jaśniejsze jeansy mogą sprawić, że sylwetka będzie wyglądała mniej atrakcyjnie.

0 Replies to “Plus size jeans: jakie jeansy damskie w dużym rozmiarze wybrać?”