Stokke Trailz - wózek na każdy teren

Od września testowaliśmy Stokke Trailz w wersji na kołach terenowych. Sprawdzaliśmy go w różnych warunkach, dawaliśmy wycisk na piachu, błocie i polnych drogach. Czy zdał ten niezwykle trudny egzamin? Dowiecie się w naszej recenzji, w której przesyłamy Wam duuużo jodu z naszej nadmorskiej, jesiennej wyprawy.

 

Stokke to skandynawska marka premium, która swoimi produktami mierzy naprawdę wysoko, dlatego w testach postawiliśmy Trailz'owi wysokie wymagania...

 

Montaż 

Wózek przyjechał do nas w jednym dużym kartonie, który zawierał stelaż z kołami i siedzisko spacerowe. Montaż okazał się niezwykle prosty, wszystko było na "klik" i już gotowe. Dodatkowo w zestawie znajdowały się moskitiera oraz osłona przeciwdeszczowa.

Składanie stelaża jest intuicyjne, należy złożyć rączkę i wcisnąć przyciski zwalniające. Jedyne co nam przeszkadza to brak możliwości blokady stelaża po złożeniu, jego wkładanie do bagażnika może być nieco kłopotliwe. 

Sama konstrukcja jest solidna i wytrzymała, wózek jest zwarty ale nie sztywny. 

 

Stelaż, prowadzenie i komfort jazdy

Zdecydowanie zgadzamy się z twierdzeniem producenta, że wózek zabierze Was dokąd tylko chcecie i kiedy chcecie - w każdą pogodę i w każdym terenie. 

Czy ten wózek będzie odpowiedni dla Ciebie i Twojego dziecka? Wszystko zależy od tego kto i czego oczekuje. Odpowiedz sobie dlatego na kilka pytań dotyczących jazdy wózkiem: gdzie, jak długo, po jakiej nawierzchni, z kim, po co i dlaczego ;)? Trafny wybór na kilka najbliższych lat to istotna kwestia, dlatego zastanów się dobrze jakie są Wasze potrzeby.

Jeżeli jesteś osobą, która często wybiera się do lasu, przez pola, piach i nie lubisz ograniczeń to Stokke Trailz na terenowych kołach będzie dla Ciebie idealny.  

Po pierwszym spacerze już wiedzieliśmy, że wózek nie jedzie, a płynie. Łatwy w prowadzeniu, choć nieco mniej skrętny i zwrotny niż Xplory, ale pozwala na bezproblemowe poruszanie się nawet po ciasnych i krętych chodnikach, czy sklepowych alejkach. Zjeździliśmy wspólnie gładkie nawierzchnie, parkowe alejki, kostkę brukową, kamienie na Chorwackiej plaży, plażę piaszczystą nad Morzem Bałtyckim oraz wiele polnych i leśnych dróżek. Zawsze radził sobie perfekcyjnie, a jazda była przyjemna.

 

 

 

Koła i hamulec

Duże, pompowane koła są skrętne i mają możliwość blokady, dodatkowo wzmocniona amortyzacja zapewniają dziecku przyjemną podróż w każdych warunkach. Po spacerze na plaży, czy w błocie możemy wypiąć koła i swobodnie je opłukać.

Hamulec przy prawym kole, dobrze wyprofilowany do stopy. Nie chodzi, ani za ciężko, ani za lekko - w sam raz.

 

Pojemny i wytrzymały kosz

Duży kosz to jeden z głównych atutów tego wózka, większe zakupy nie stanowią problemu. Powiem więcej, zmieści nawet starsze rodzeństwo! Osobiście wiozłam tam sporą dwulatkę, ale koleżanka w swoim Trailzie mieści czterolatka! Oczywiście nie mówimy o codziennych spacerach, a jedynie o wyjątkowych sytuacjach i krótkich podwózkach ;).

Kosz jest wodoodporny i posiada 3 otwory, dzięki którym ewentualnie zebrana woda mogłaby spłynąć.

 

 

 

Kubełkowe siedzisko

Produkty Stokke są pomyślane i zaprojektowane tak, aby promować dziecięcy rozwój i wzmacniać więź pomiędzy dzieckiem i rodzicami w tych jakże ważnych pierwszych tygodniach, miesiącach i latach jego życia. Dlatego siedzisko siedzisko (lub gondola) jest umieszczone wysoko tak, by zapewnić maksymalny kontakt z rodzicem. Posiada ono trzy pozycje (leżąca, półleżąca i siedząca) w kierunku przodem do rodzica i dwie pozycje (półleżąca i siedząca) w kierunku tyłem do rodzica. W zestawie znajduje się wkładka niemowlęca, która pozwala na szybsze przejście do spacerówki lub na bardziej komfortową jazdę małym pasażerom o drobniejszej posturze.  

 

 

 

 

Rączka

Regulowana i łamana rączka, jest wygodna ale kojarzy nam się z wózkami starszej generacji. Ponadto obita pianką i trzeba na nią uważać, bo łatwo ją uszkodzić. Musimy jednak przyznać, że przyjemnie się trzyma i jest dobrze wyprofilowana.

 

 

Podnóżek

Plastikowy z regulowaną wysokością, można wyjąć go całkowicie. Bardzo wygodny w czyszczeniu, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką.

 

Budka 

Ogromna! Spełnia swoje zadanie w 100%. Chroni przed wiatrem i słońcem. Łatwo się składa i rozkłada, nie wydając przy tym hałasu. Odginany daszek chowany jest do środka budki. Można także rozpiąć suwak i zawinąć część materiału tak, aby pokazała się przewiewna siateczka, która wpuszcza więcej powietrza i światła.   

 

 

 

 

 

Pasy

Doskonale wyprofilowane, posiadają możliwość regulacji. Możemy zapiąć je na cztery części lub na dwie przekładając przez nie rączki dziecka. Miłe nakładki zapobiegają wbijaniu się pasów w małe ramionka.

 

Pałąk 

Obszyty tapicerką z możliwością odpięcia i wyprania. Całe szczęście, bo szybko lubi się ubrudzić od brudnych rączek, ciasteczek itp. Przydaje się do przypięcia zabawek.

 

 

Wykonanie i design, kolorystyka

Niezwykle precyzyjne wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie elementy ładnie do siebie pasują i wspólnie pracują. Zatrzaski i zamki w idealnie dopasowanych miejscach. Nie ma potrzeby "szarpania" się z wózkiem, mechanizmy działają bez zarzutów. Widać, że cała konstrukcja, jak również mniejsze elementy np. tapicerki zostały dokładnie przemyślane. Nowoczesny design sprawia, że wózek "łapie za oko". Prawda jest taka, że Stokke potrafi pięknie odróżnić się, a nie udziwnić na tle innych marek premium. Dostępny w tej chwili w ośmiu kolorach - sprawdź TUTAJ.

 

Dodatkowe akcesoria

Stokke wciąga i to bardzo! Marka ma w swojej ofercie szereg dodatkowych akcesoriów takich jak: wymienne tapicerki (letnia - Summer Kit, zimowa - Winter Kit, jesienna Style Kit), torby (pielęgnacyjne na akcesoria dla dzieci, czy podróżną do przewiezienia wózka samolotem), kocyki, parasol, wyściółka siedziska z owczej skóry i inne. Co sezon wychodzą nowe kolory tapicerek, naprawdę uważajcie bo można przepaść <3.

 

Waga i wymiary

 • Waga stelaża w kg/lbs: 9.8/21.6

 • Waga siedziska w kg/lbs: 3.8/8.3

 • Wymiary stelaża z siedziskiem (długość x wysokość x szerokość) w cm/in: 95.5x127x62/37.6x50x24.4

 • Wymiary złożonego stelaża z siedziskiem (długość x wysokość x szerokość) w cm/in: 95x50x62

 • Waga gondoli w kg/lbs: 4.8/10.6

 • Wymiary stelaża z gondolą (długość x wysokość x szerokość) w cm/in: 102.5x129x62

 • Wymiary złożonego stelaża z gondolą (długość x wysokość x szerokość) w cm/in: 104.5x60x62

 • Siedzisko przeznaczone dla dzieci o wadze, w kg/lbs: 15/33lb

 • Gondola przeznaczona dla dzieci o wadze, w kg/lbs: 0-9/0-20

 • Maksymale obciążenie torby na zakupy:: 10/22

 • Materiały: Podwozie: Aluminium i plastik. Tapicerka wykonana jest z poliestru i poliuretanu, transparentna folia przeciwdeszczowa z PVC wolnego od ftalanów. Mosikitera wykonana jest z siatki poliestrowej, a kosz na zakupy z PVC i włókien poliestrowych. 

Źródło: www.stokke.com

 

Cena

W tej chwili cena wózka Stokke Trailz w wersji spacerowej (stelaż + siedzisko spacerowe) wynosi 4 398,00 zł.

Nie oszukujmy się, nie jest to niska cena, ale funkcjonalność, wykonanie i design jest warte każdej wydanej złotówki. Poza tym wózki Stokke trzymają cenę i szybko sprzedają się na rynku wtórnym. Możecie więc poszukać używanego w niższej cenie lub inwestując w nowy, część kosztów zwróci się Wam po sprzedaży (mniej więcej 60-70% kwoty).

 

 

Podsumowując

Wózek Stokke Trailz jest niemal idealny dla osób, które spacerują dużo i nie ograniczają się do płaskich nawierzchni. Pompowane koła i duży kosz to główne atuty tego modelu, a kubełkowe siedzisko (jak we wszystkich Stokke) pomieści dziecko nawet do trzech lat. Solidna konstrukcja i większe rozmiary spowodowały, że wózek zyskał miano "czołgu" i choć brzmi to twardo i groźnie to Trailz okazał się być prawdziwym amatorem sklepowych alejek. Zapewnia komfort nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica i dzięki temu stał się naszym najlepszym przyjacielem. Nie rozstaniemy się jeszcze baaaardzo długo.

 

*wózek Stokke Trailz w wersji spacerowej, kolor black melange

*śpiworek Lodger Bunkier

*organizer Skip Hop