Ślub w czasach pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądał?

Jak wygląda ślub w czasie pandemii?

Powszechne noszenie maseczek ochronnych do tej pory kojarzyło się wyłącznie z krajami azjatyckimi, szczególnie z Chinami i Japonią. W tych krajach nikogo nie szokuje widok pary młodej na ślubnym kobiercu w ochronnych maseczkach. W obliczu pandemii możliwe, że także w Europie taki widok stanie się czymś normalnym. Młodzi, którzy chcą wziąć ślub jeszcze w tym roku muszą liczyć się z tym, że w Polsce jeszcze przez długi czas ceremonia zaślubin i wesele będą znacznie różniły się od tych odbywających się dotychczas. Jak mogą wyglądać śluby w czasach pandemii? Jak przygotować się do takiego ślubu?

Pandemia zmienia wiele obszarów życia – oddziałuje zarówno na sprawy życia codziennego, jak i te związane z pracą i planami na przyszłość. Przed wyjątkowym wyzwaniem stoją obecni narzeczeni, którzy od dawna planowali dzień swojego ślubu. Jedni decydują się przełożyć go na późniejsze miesiące lub następny rok, inni odwołują go i czekają z ogłoszeniem terminu do czasu, aż wszystko wróci do normalności. Ci młodzi, którzy jednak zdecydowali się zorganizować ślub i wesele w czasie epidemii, muszą pamiętać o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa. Aktualnie w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń, jednak już teraz nieoficjalnie mówi się o odmrożeniu gospodarki i znoszeniu niektórych restrykcji. Przykładowo w Czechach od najbliższego poniedziałku (20 kwietnia br.) w uroczystościach ślubnych będzie mogło brać 10 osób – oczywiście z zachowaniem warunków higienicznych. Jeśli sytuacja drastycznie się nie pogorszy to według obecnych założeń od 8 czerwca śluby odbywać się będą mogły bez limitu gości. To samo najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości czeka Polaków. Jak zapewnić sobie oraz gościom maksymalne bezpieczeństwo podczas uroczystości ślubnych i weselnych?

Bezpieczny ślub i wesele

Mimo stopniowego zdejmowania ograniczeń i chęci szybkiego powrotu do stanu sprzed pandemii, nie należy zapominać o podstawowych środkach ostrożności. Dotyczy to również organizacji wesel, na których warto zastosować rozwiązania maksymalizujące bezpieczeństwo gości. Na przyjęciu weselnym dobrym pomysłem będzie rozsadzenie osób – sprawdzą się np. okrągłe stoły. Warto zadbać o to, by liczba siedzących przy nim osób była mniejsza niż początkowo planowaliśmy (np. zamiast 12 gości, 6 osób przy jednym stoliku). W kwestii zachowania czystości rąk warto pomyśleć o zapewnieniu środków do dezynfekcji rozmieszczonych w ogólnodostępnych miejscach. Rękawiczki jednorazowe nie sprawdzą się z racji niepraktyczności podczas spożywania posiłków czy tańca na parkiecie. Ważnym aspektem jest również ochrona twarzy, z racji kropelkowej drogi rozprzestrzeniania się wirusa – w tym celu warto zaopatrzyć gości w maseczki ochronne.

Pierwsza maseczka ślubna w Polsce

Wychodząc naprzeciw Pannom Młodym, które mimo obecnej napiętej sytuacji planują w tym roku stanąć na ślubnym kobiercu, projektantka mody ślubnej, Karolina Seeger zamierza projektować maseczki ochronne dopasowane do wymarzonej sukni ślubnej. Prowadząc własny salon sukien ślubnych w sercu Wrocławia spotykała się z najróżniejszymi klientkami, jednak każda z nich, bez wyjątku chce wyglądać w dniu swojego ślubu wyjątkowo.

 – Często wybór sukni, butów, dodatków oraz fryzury i makijażu to kwestia miesięcy, a nawet lat marzeń. Ślub w czasach pandemii nie oznacza, że efekt tych starań i wizję wyglądu ma zepsuć zwykła, bawełniana maseczka ochronna. Postanowiłam wyjść naprzeciw potrzebom moich Panien Młodych i zaproponować maseczki, które będą podkreślały piękną stylizację ślubną, będą niepowtarzalne i wyjątkowe, tak jak cała kreacja – mówi Karolina Seeger. – W zależności od preferencji przyszła Panna Młoda będzie mogła wybrać maseczkę idealnie dopasowaną do karnacji, makijażu, fryzury i oczywiście sukni ślubnej. Maseczki, tak jak projektowane przeze mnie suknie, mogą być także wyszywane kryształami Swarovskiego lub zdobione koronkami – podkreśla projektantka. Właścicielka wrocławskiego atelier jako pierwsza w Polsce proponuje tego typu maseczkę. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczeństwo, przy zachowaniu dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu Panny Młodej.

0 Replies to “Ślub w czasach pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądał?”