SUP, czyli SUPer pomysł na spędzenie wolnego czasu latem

wolny czas

Stand Up Paddle, to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Spróbować może go każdy, wystarczy nie bać się wody oraz mieć wyrobioną cierpliwość. Szczególnie początkujący w tym temacie razem z sup-em dostają w pakiecie przyśpieszony jej kurs. A co więcej, ten atrakcyjny sport idzie w parze razem ze zdrowiem. Dlaczego warto chociaż raz spróbować takiej formy aktywności?


Mieszkasz w Polsce!

Tak, to jest istotny powód dla którego warto zaznajomić się z tym tematem, gdyż nasz kraj posiada wiele zbiorników wodnych, na których możliwe jest pływanie na desce. Bez względu w jakiej części kraju się mieszka, dostęp do wody jest łatwy. Morze, jeziora czy rzeki – wszędzie tam możliwe jest uprawianie tego sportu. Grzechem jest więc nie skorzystać!

Trening dla duszy i ciała


Jak robić, żeby zrobić, a się nie narobić? To pytanie od wieków zadają sobie mędrcy z całego świata. Już nie muszą. Wystarczy uprawiać Stand up Paddle. Chociaż stanie na desce i wiosłowanie może wydawać się monotonne i nie wpływające zupełnie na żadną część ciała, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Prawidłowa postawa ciała zmusza nas do wysiłku. Rzeźbione są mięśnie pleców, brzucha oraz ramion. Duże znaczenie ma tutaj trening koordynacji i stabilności wpływający na mięśnie głębokie, tym samym wspierany jest cały kręgosłup. W wielu dziedzinach sportowych trudno na nie wpłynąć, zaś w SUP dzieje się to mimowolnie. Dlatego chcesz czy nie -ćwiczysz. Marzenie każdego, kto chce być fit bez wysiłku. Co więcej, ćwicząc obcujesz z przyrodą. Bycie sam na sam na płaszczyźnie wodnej, otoczonej szuwarami lub piaszczystymi plażami koi duszę i uspokaja ciało. Oddalone widoku gór jeszcze bardziej potęgują majestatyczność natury. Czego chcieć więcej?


Bezpieczny sport


Uprawianie sportu jest bez wątpienia zdrowe, ale nie zawsze bezpieczne. Tworząc krótki research : pika nożna – nieustanne kontuzje, kolarstwo – uszkodzone kolana, rugby – rozbity nos. SUP? Jeżeli do pływania wybierzemy spokojną wodę, to może on co najwyżej może grozić uzależnieniem. Ponad to, na rynku dostępne są
kamizelki i odzież na sup, która dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo, a że bezpieczeństwo to podstawa, to warto sięgnąć po sprawdzone marki. Taką marką z pewnością jest sklep Decathlon, bazujący wyłącznie na wysokiej jakości odzieży i akcesoriach sportowych. Stawiając pierwsze kroki na desce warto zaopatrzyć się przede wszystkim w kamizelkę. Zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i obowiązku, gdyż istnieją rejony, w których za brak kamizelki można otrzymać haniebny mandat, a po co to komu? Ten, kto nie wywrócił się na desce, ten nie zna życia! Ale pewne jest jedno – każdy, kto zaliczył „glebę” nie pożałował. Aby upadki były mniej dokuczliwe warto posiadać odpowiednie buty i spodnie do SUP. Może nie zapobiegną one upadkom, ale z całą pewnością pomagają wpaść do wody stylowo i z klasą. Spektakularne upadki i poślizgi nie zniechęcają nikogo. Wręcz zachęcają gapiów do przyłączenia się i wejścia w tą nowoczesną formę aktywności.


Sup nie wymaga od nas wyjątkowych umiejętności. Wręcz przeciwnie, zdobywamy je podczas uprawiania tego sportu. Dlatego mając latem do wyboru oglądanie kolejnego odcinka serialu lub porwanie się na głębokie wody w towarzystwie urzekającej deski, jest chyba oczywiste. I nawet określenie „płaska deska” nabiera w tym momencie zupełnie nowego znaczenia.

0 Replies to “SUP, czyli SUPer pomysł na spędzenie wolnego czasu latem”