Świadkowa – główne wsparcie panny młodej

kolor serwetek

Gdy dziewczynki marzą o ślubie – pięknej sukni, bukiecie i biżuterii – ich uwadze zazwyczaj umyka kto się tym wszystkim zajmuje. Ślub jest najważniejszym dniem w życiu panny młodej a to oznacza, że ma być możliwie jak najbardziej zrelaksowana i nie martwić się o szczegóły uroczystości. Welon sam się magicznie nie zakłada, w wyborze sukni nie pomaga jedynie lusterko. Kim jest w takim razie świadkowa i czym się zajmuje? 

Przede wszystkim zaufanie

Za całą uroczystą fasadą przygotowaną dla gości kryje się wiele sekretów. Całe zaplecze ceremonii i wesela jest niezwykle skomplikowane. Od wybierania koloru serwetek do neutralizowania spięć między przyszłymi małżonkami. Pozwolenie komuś na wgląd w te wszystkie sery wymaga ogromnego zaufania. Dlatego nic dziwnego, że świadkowymi zostają zazwyczaj siostry lub bliskie, nieraz wieloletnie, przyjaciółki panien młodych. Znają je przecież najlepiej, zaraz obok partnerów i rodziców. Jakie są jednak konkretne obowiązki świadkowej? 

Miesiące przygotowań

Praca świadkowej zaczyna się praktycznie z dniem ustalenia daty ślubu. Najczęściej daty ceremonii są odległe; są to często kwestie lat a nie miesięcy. Taki długo czas sprawia wrażenie, że organizatorzy mają mnóstwo czasu. Jest to ogromny błąd! W okresie pierwszych miesięcy świadkowa jest głównie wsparciem psychicznym przyszłej żony: pomaga umawiać terminy oglądania sal, wspiera przy ustalaniu menu i pilnuje aby u przyjaciółki nie nastąpiło przemęczenie. Ślub jest bardzo wymagającym przedsięwzięciem – nie tylko finansowym, ale przede wszystkim psychicznym.

Jak księżniczka – suknia i pantofelki

Piękna, biała suknia, długi welon, błyszcząca aczkolwiek dyskretna biżuteria, wygodne buty. Mimo pasji jaką kobiety darzą swój ubiór, w tak ważnym momencie przydaje się przynajmniej jedna obiektywna para oczu. Umawianie wizyt w wielu salonach i mierzenie stosu sukien potrafi zmęczyć. A przecież na samej sukni i welonie się nie kończy! Istotny jest dobór butów, które nie przysporzą pannie młodej bólu stóp przynajmniej przez pierwszych kilka godzin zabawy weselnej. Fryzury i makijaże próbne, wybór bukietu. Jeszcze narzeczona ma napięty grafik, który potrzebuje zaufanej osoby, aby nie pęknąć w szwach.

Przedsmak wielkiej zabawy

Czy obowiązki świadkowej obejmują jedynie pomoc przy kreacji i wyborze miejsca? Oczywiście, że nie! W każdym filmie, który skupia się wokół ślubu, przychodzi moment na wielką imprezę, gdzie każda osoba z pary świętuje osobno wraz ze swoimi przyjaciółmi. Ma się rozumieć, panna młoda przygnieciona swoimi obowiązkami nie ma czasu na planowanie własnej zabawy. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy stanowiąca obowiązki świadkowej. Układa listę gości, zajmuje się całą organizacją tak, aby wszyscy przyszli „na gotowe” i dobrze się bawili.

Wielki dzień

Tutaj świadkowa staje się niejako cieniem panny młodej. Pomaga się ubrać, stanowi wsparcie w chwilach wzruszenia, poprawia makijaż i fryzurę. W czasie ceremonii podtrzymuje welon lub tren. Przejmuje bukiet lub torebkę, gdy jest to potrzebne.

Czy obowiązki świadkowej wyczerpują się w momencie wyjścia z kościoła? Czy świadkowa może bawić się tak jak inni goście? Największą próbą jest wielogodzinna zabawa. Świadkowa przyjmuje drobne prezenty i nad nimi czuwa, rozdaje gościom upominki, jeżeli państwo młodzi się na nie zdecydowali. Jej torebka jest przede wszystkim podręcznym zestawem awaryjnym dla świeżo upieczonej żony – zapasowa para rajstop, agrafki, igły i nić, zapasowe buty. Obowiązki świadkowej to przede wszystkim czuwanie nad dobrym nastrojem panny młodej do samego końca zabawy.

0 Replies to “Świadkowa – główne wsparcie panny młodej”