Wnętrzarskie trendy 2022- jak urządzić modnie salon?

salon

Przepis na modny salon 2022 to przede wszystkim stawianie na duet funkcjonalności wespół z przemyślaną aranżacją. W grę wchodzi zarówno zapewnienie mu atrakcyjności – w końcu jest to wizytówka naszego mieszkania, jak również komfortu naszym bliskim. Wśród największych trendów wnętrzarskich 2022 wyróżniamy przede wszystkim styl eko i ten właśnie proponują głównie światowej sławy projektanci jako przepis na udaną stylizację salonu. Z jego pomocą ma być przytulny i harmonijny. Sprawdźmy, co jeszcze piszczy w salonowych trendach.

Modny salon 2022 jest przede wszystkim wielofunkcyjny

Wielofunkcyjność wkradła się łask projektantów wraz z pojawieniem się pandemii, kiedy to zmuszeni byliśmy przejść do pracy w trybie home office. Podział wnętrza na strefy był wówczas priorytetem – oto nagle potrzebowaliśmy bezpiecznej, spokojniej przystani w której możemy skupić się na wykonywaniu obowiązków. I tak też zostało do dziś. Podział salonu na strefy to już nie tylko konieczność, ale i trend, nawet, jeśli w grę nie wchodzi wydzielenie miejsca do pracy. Budowa mieszkań czy też domów skupia się obecnie wokół dania maksymalnej przestrzeni.

Szalenie modne jest łączenie kuchni z salonem, jednak czas pokazuje, że nie zawsze te zestawienia idą ze sobą w parze pod względem komfortu. Wydzielenie strefy jadalnianej, od wypoczynkowej czy też dedykowanej rozrywce jest więc bardzo istotnym punktem na mapie do stworzenia przestrzeni w której będzie można się odnaleźć i poczuć komfortowo.

Jak urządzić modnie salon 2022 – natura na pierwszym planie

Na pierwszy plan we wnętrzarskich trendach 2022 wysuwa się przede wszystkim natura. To ona gra główne skrzypce także w stylizacjach salonowych. Wśród modnych mebli 2022 ważne miejsce zajmują te wykonane z rattanu, kamienia jak również drewna. Można więc śmiało stawiać zarówno na stoliki z kamiennymi blatami, jak również szafy i stoły wykonane z różnych odcieni drewna – koniecznie z widocznymi usłojeniami.

Modne kolory w salonie 2022

Wśród topowych kolorów, które sprawią, że salon nabierze charakteru, przytulności oraz elegancji znajduje się butelkowa zieleń. To bezapelacyjny hit kolorystyczny 2022 w aranżacji naszego serca domu. Można postawić na niego zarówno w dekorowaniu ścian lub jednej ściany, jak również na to, aby pojawił się na meblach lub w dodatkach. Kroku dotrzymują mu pozostałe barwy ziemi, a wśród nich różnego rodzaju szarości w duetach bielą, albo brązami. A może beże? Oczywiście, że tak. Są modne, a przy tym sprawiają, że wnętrze staje się bardzo przytulne – sprzyjające relaksowi.

0 Replies to “Wnętrzarskie trendy 2022- jak urządzić modnie salon?”