Wyjątkowe koszule w męskiej garderobie

koszula

Koszule w męskiej garderobie mają się doskonale już od bardzo wielu lat. Niektóre fasony są tak ponadczasowe, a wzory uniwersalne i piękne, że ubrania przekazywane są z pokolenia na pokolenia, a już zwłaszcza, jeżeli szyte były z materiałów najwyższej jakości. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak stylizować koszule, jak dopasować do nich spodnie i dlaczego stały się one tak popularnym elementem męskich stylizacji – koniecznie przeczytaj artykuł do końca. 

Czego możesz nie wiedzieć o koszuli?

Męskie koszule mają swój początek jeszcze w czasach starożytnych. Ich wygląd czy sposób noszenia zmieniał się jednak na przestrzeni epok. Co jednak szczególnie ważne – dzisiaj wciąż nie chcemy z nich zrezygnować, ponieważ uchodzą za niezwykle uniwersalny i ponadczasowy element ubioru obecny w naszych garderobach.

Warto wiedzieć, że dawne koszule sięgały nawet kolan, a mimo, że nosili je mężczyźni, były one niezwykle ciekawie zdobione. To głównie dzisiaj chętnie zwracamy na minimalizm i proste rozwiązania. Kiedyś konieczne były znalezienie nieskomplikowanego sposobu na poszerzanie ubrań, jak na przykład poprzez wszywanie specjalnych klinów. Aktualnie usługi krawieckie nie są czymś, z czego korzysta każdy. Często wymieniamy koszule na nowe, chociaż równie dobrze moglibyśmy oddać je do zwężenia czy drobnych poprawek.

Dlaczego tak chętnie nosimy koszule?

Koszule mogą być eleganckie, czy po prostu codzienne. Jednym słowem – mogą sprawdzić się przy każdej okazji. Założymy je zarówno na rozmowę o prace, jak i spotkanie ze znajomymi. Ubierzemy na randkę, ślub czy plażę. Wiele zależy od tego, jaki jest krój ubrania, jego kolor, a nawet materiał wykorzystany do jego uszycia. Na przykład lniane koszule sprawdzą się perfekcyjnie podczas letnich upałów, podczas gdy gruba bawełna ogrzeje nas w okresie zimowym.

Jakie męskie stylizacje z koszulą warto poznać?

Męskie koszule rozgościły się więc na dobre w szafach panów. Różne fasony, wzory i kolory sprawiają, że możemy łączyć je z innymi, ciekawymi elementami garderoby. Poniżej przedstawimy trzy warianty zarówno codziennych stylizacji, jak i opcję, która sprawdzi się podczas oficjalnych spotkań. Chociaż na pierwszy rzut oka te zestawienia mogą wydawać się nudne i pospolite, to prawdopodobnie zmienisz jeszcze o nich zdanie…

Koszula, spodnie i sweterek

Założony na koszulę sweterek nie jest przecież niczym odkrywczym. Najczęściej spotykamy się jednak z nieco nudnymi, niekoniecznie oryginalnymi stylizacjami. Spodnie w jasnym lub ciemnym odcieniu, jednokolorowy sweterek i kontrastująca z nim koszula. A gdyby tak założyć pod spód coś nieco bardziej barwnego i przyciągającego uwagę? Może być to model koszuli retro, niezwykle kolorowy i wzorzysty. Taki, który przyciągnie spojrzenie i sprawi, że to banalne połączenie stanie się unikatowe.

Koszula, spodnie i T-shirt

Rozpięta koszula zarzucona na T-shirt i krótkie spodenki to zestaw, który panowie chętnie wybierają na letnią porę. Nie chcą popełnić modowego faux pas, stawiają raczej na bezpieczne kolory i proste fasony. Wystarczy jednak wymiana tylko jednego elementu i kilka dodatków, aby dodać stylizacji nieco ekstrawagancji. Hawajska koszula i drewniane korali (noszone zarówno na szyi, jak i na ręce) sprawią, że zyskamy nie tylko strój idealny na plażę, ale także grill ze znajomymi czy letnią imprezę.

Koszula i garnitur

Jeżeli przed nami ważne spotkanie czy wyjątkowa okazja, to zapewne sięgniemy właśnie po garnitur. Koszula będzie tutaj niezbędnym uzupełnieniem. Pamiętajmy, aby nie zakładać tej z krótkim rękawem. Nawet, jeżeli wydaje nam się, że jest ona wystarczająco wizytowa, to najpewniej mylimy się w tej kwestii. Lepiej postawić na najprostszy model klasycznej, jednokolorowej koszuli z długim rękawem. Ale czy koniecznie musi ona występować w kolorze białym? Na szczęście do wyboru mamy inne, równie ciekawe warianty. Fiolet, zieleń, czerwień, czy nawet odcienie różu – upewnijmy się jedynie, że w przypadku konkretnej okazji wypada nam iść na pewne ustępstwo i założyć taki barwny element ubioru.

0 Replies to “Wyjątkowe koszule w męskiej garderobie”