Co na ścianę w salonie? Podpowiadamy

Co powiesić w salonie?

Pokój dzienny stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń na mapie niemal każdego mieszkania, dlatego też często zależy nam na jego nienagannym wystroju. Aranżacja wnętrza salonu wbrew pozorom może być nieco trudniejsza, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromne możliwości wyboru elementów dekoracyjnych i wykończeniowych dostępnych na rynku. Świat nie kończy się na zwykłej tapecie czy jednolitej farbie do ścian – warto postawić na odważniejsze rozwiązania.

Ceglana ściana w salonie

Jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Wykończenie salonu w stylu industrialnym to absolutny faworyt wielu miłośników nowoczesnego minimalizmu, którzy cenią sobie oszczędność form we wnętrzach. Surowość naturalnej cegły może być nieco przytłaczająca i pozbawiająca salon przytulnego charakteru, dlatego warto postawić na jedną ścianę pokrytą cegłą w odważnym, rudawym kolorze lub postawić na bardziej neutralną kolorystykę w postaci białego lub szarego materiału wykończeniowego.

Drewniana ściana w salonie

Drewno na ścianach często przywodzi na myśl wspomnienia o relikcie przeszłości, jakim bez wątpienia jest boazeria drewniana. Jeszcze na początku tysiąclecia niemal każdy dom i mieszkanie były zabudowane w peerelowską boazerię, która, krótko mówiąc, nie zachwycała. Obecnie na rynku mamy zdecydowanie bardziej stylowe rozwiązania pozwalające zastosować drewno jako pokrycie ścienne. Należą do nich stare deski, które wystarczy poddać lekkiej renowacji lub nowe deski stylizowane, których design można dostosować według własnych potrzeb.

Sztukateria na ścianę w salonie

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym wydaje się zastosowanie sztukaterii na ścianach, która dla wielu jest synonimem klasy i elegancji we wnętrzach. Sztukateria dzieli ściany w pomieszczeniu na mniejsze segmenty, które prezentują się niezwykle zjawiskowo i gustownie. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to jeden z cech charakterystycznych dla stylu francuskiego, który ma w sobie wiele ze stylu glamour. Co ciekawe, sztukateria doskonale nadaje się jako dekoracja zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych nowoczesnych i eklektycznych.

Panele 3D na ścianę w salonie

Jednym z najbardziej awangardowych rozwiązań aranżacyjnych jest zastosowanie paneli 3D, które są niezwykle oryginalne w swojej formie. Jedynym ograniczeniem jest w zasadzie nasza wyobraźnia, ponieważ bogactwo wzorów, kolorów i faktur paneli ściennych w wersji trójwymiarowej jest niemal nieograniczony. Producenci paneli stawiają na kilka podstawowych materiałów, wśród których prym wiedzie poliuretan. Jest on niezwykle plastycznym tworzywem, dlatego można go formować na wiele sposobów. Wypukłe panele ścienne to synonim nowoczesności, która świetnie wkomponuje się w aranżacje salonu.

Kamienna ściana w salonie

Dość droga inwestycja, która jednak zyskuje coraz większe grono zwolenników. Ściana z kamienia w salonie nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i eleganckiego designu. Klimat pomieszczeń wyposażonych w kamienne okładziny ścienne ma w sobie coś wyjątkowego, co warto wykorzystać przy okazji rearanżacji salonu. Wystarczy jedna ścian a pokryta wysokiej jakości kamieniem o dowolnej teksturze, aby pokój dzienny nabrał całkiem nowego oblicza.

0 Replies to “Co na ścianę w salonie? Podpowiadamy”