Dezodorant a antyperspirant – co jest lepsze?

antyperspirant

Dezodorant i antyperspirant wcale nie są swoimi synonimami. Na czym polega różnica i który z tych produktów będzie dla nas lepszy?

Dezodorant i antyperspirant – gdzie leży różnica?

Pielęgnacja naszego ciała jest niezwykle ważna nie tylko dla naszej prezencji, ale również i dla naszego komfortu. Lubimy czuć się dobrze i wiedzieć, że nic nas nie ogranicza, a wiele osób może czuć się nieco skrępowanym na przykład przez pot, w szczególności pod pachami. Nieestetyczne ślady na koszulce wcale nie muszą oznaczać niedostatecznego dbania o siebie – niektóre osoby muszą po prostu na co dzień mierzyć się z nadmierną potliwością, co może wpływać na pewność siebie. Takie osoby bardzo często muszą poświęcić naprawdę wiele czasu, by znaleźć produkt, który w ich przypadku będzie w stanie zadziałać i sprawić, że nie będzie żadnych problemów z nadprogramowym potem.

Na rynku możemy znaleźć sporo produktów działających właśnie w taki sposób, lecz najczęściej wybieramy dezodoranty oraz antyperspiranty. Wiele osób używa jednak tych słów w sposób zamienny, co jest jednak sporym błędem. Dezodorant a antyperspirant to jednak pewna różnica, którą z pewnością warto nakreślić, co zresztą dzisiaj właśnie zrobimy.

Dezodoranty są najmocniej nastawione na niwelowanie nieprzyjemnego zapachu, który powiązany jest z wydzielaniem się potu. Posiada on środki antybakteryjne, bowiem to właśnie one odpowiadają za tę charakterystyczną woń. Dodatkowo spotkamy się tu również substancjami zapachowymi, dzięki którym pot jest niejako zagłuszany. Jeżeli zaś chodzi o antyperspiranty, mamy tu do czynienia z mocniejszymi środkami, które mają za zadanie ograniczenie wydzielania się potu z pomocą zwężania porów skóry pod wpływem ciepła oraz wilgoci.

W jakiej sytuacji lepszy będzie antyperspirant, a kiedy dezodorant?

Mając już wiedzę na temat tego, jak dokładnie działa dezodorant oraz antyperspirant, jesteśmy w stanie o wiele prościej dobrać odpowiedni środek pod nasze potrzeby. Wiele osób nie zwraca uwagi na to, których z tych dwóch środków kupuje, przez co potem są one rozczarowane efektem końcowym. To właśnie dlatego powinniśmy mocno zastanowić się nad tym, na jaki produkt ostatecznie powinniśmy postawić.

Jeżeli nie mamy większych problemów z potem i po prostu chcemy zadbać o odpowiedni zapach, dezodorant będzie dla nas w pełni wystarczający. W momencie jednak gdy pot sam w sobie jest dla nas sporym problemem, koniecznie powinniśmy stawiać na antyperspiranty, które działają w inny sposób i sprawiają, że nie musimy sięgać po niezdrowe na dłuższą metę blokery, by czuć się dobrze w swoim ciele!

0 Replies to “Dezodorant a antyperspirant – co jest lepsze?”