Domowa maseczka na włosy — wystarczą proste składniki

maseczki do wlosow

Dziś kobiety i mężczyźni w trakcie pielęgnacji korzystają przede wszystkim z wcześniej wyprodukowanych kosmetyków, które przeszły przez bardzo wiele testów i są nierzadko owocem długotrwałej pracy koncernów kosmetycznych. Wcześniej trzeba było sobie jednak jakoś radzić. Dlatego do dziś istnieje wiele ciekawych, domowych przepisów na maseczki na włosy. Co ważne są one tworzone przy użyciu wręcz banalnie prostych składników. Oto ciekawe domowe maseczki na włosy. 

Dlaczego domowa maseczka na włosy to lepszy wybór?

Warto rozpocząć od tego, że kosmetyki do włosów, takie jak właśnie maska na włosy, gdy powstają w domu to mamy 100-procentową pewność, iż zostały stworzone przy użyciu w pełni naturalnych składników, dzięki czemu będą one korzystne dla włosów i nie będą ryzykować ich uszkodzenia. 

Ponadto domowe maseczki są niesamowicie proste do stworzenia i nie trzeba mieć rozbudowanej wiedzy kosmetycznej oraz kulinarnej, by je przygotować, a następnie nałożyć. Wystarczą jedynie odpowiednie składniki i czasami blender, jeśli konieczne jest ich bardzo dokładne zmieszanie. 


Nie można też zapominać, że domowa maseczka na włosy pozwala nam w pełni kontrolować to, jaki efekt będziemy chcieli uzyskać. Używając jej, mamy pewność, że zadziała, jak należy, gdyż receptury na takie maseczki są sprawdzone i wykorzystywane od lat. 

Z czego tworzy się maseczki na włosy i jakie receptury są warte uwagi?

Zanim przejdziemy do samych receptur warto wiedzieć co kupić, gdy chcemy móc regularnie tworzyć we własnym domu maseczki na włosy. Przede wszystkim potrzebne będzie mleko, a także takie składniki jak jajka, miód, drożdze, czy też oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej arganowy, czy też olej rycynowy. Do tego przydać się nam może na przykład aloes, czy też sok z cytryny.

Mając gotowe składniki, które dostaniemy w praktycznie każdym sklepie, można przejść do przygotowywania różnych domowych maseczek. Jedna z prostych maseczek nawilżających wykorzystuje aloes. Wystarczy połączyć go z miodem bądź olejem kokosowym, by cieszyć się nawilżonymi włosami. 

Nie można też zapominać o tym, że w maseczkach świetnie sprawdzają się jajka, które zawierają biotynę. Można je dowolnie łączyć, na przykład z awokado, miodem, mlekiem, jogurtem naturalnym czy też z oliwką z oliwek. Jedna z najprostszych maseczek powstaje z kolei z miodu. Do jej stworzenia potrzebujemy bowiem tylko właśnie miód oraz oliwę z oliwek, czyli składniki obecnie w dużej części kuchni. Ich zmieszanie pozwala stworzyć maseczkę, która nada lśniącego wyglądu włosom.

0 Replies to “Domowa maseczka na włosy — wystarczą proste składniki”