Hybryda bez HEMA – rozwiązanie dla wrażliwych paznokci

tworzywa sztuczne

Manicure hybrydowy to zdecydowanie najwygodniejsze i najtrwalsze rozwiązanie. To metoda stylizacji, po którą chętnie sięgają kobiety, ceniące sobie elegancki wygląd w każdej sytuacji. Niestety ta metoda nie jest dla wszystkich – ze względu na obecność określonych monomerów, które mogą u niektórych powodować silną reakcję alergiczną. Rozwiązaniem dla wrażliwych paznokci może być nowość na polskim rynku – kolekcja lakierów hybrydowych bez HEMA SoPRO od Silcare. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po tę bezpieczną alternatywę!

Wszystkie dostępne na rynku preparaty i surowce kosmetyczne, wykorzystywane w produkcji, podlegają specjalistycznym badaniom pod kątem bezpieczeństwa stosowania, jednak niektóre z nich, w tym HEMA, mogą uczulać. Są jednak sposoby na to, by osiągnąć kompromis między bezpieczeństwem a nienagannym wyglądem.

HEMA pod lupą

HEMA to monomer, czyli jeden z budulców tworzyw sztucznych. To popularna substancja, którą na co dzień możemy spotkać m.in. w soczewkach kontaktowych i tuszach. Często jest też komponentem materiałów dentystycznych, a także produktów do stylizacji paznokci. W tych ostatnich pełni funkcję antystatyczną, kondycjonującą i przede wszystkim wiążącą. W żelach i lakierach UV/LED odpowiada za utwardzenie się warstwy produktu w lampie – zwiększa przyczepność między produktem a paznokciem. Może jednak powodować podrażnienie skóry lub wywoływać odczyny alergiczne. Dotyczy to przede wszystkim osób o wrażliwej i podatnej na uczulenia skórze, które mają podobne rekcje także w przypadku innych substancji. Za powstawanie alergii odpowiedzialna jest nadwrażliwość układu immunologicznego. Warto jednak pamiętać, że w przypadku HEMA podrażnienie może być także rezultatem niewłaściwego wykonania zabiegu – najlepiej więc korzystać z pomocy profesjonalistów w tym zakresie.

Bezpieczna alternatywa

Produkty pozbawione HEMA stanowią bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych lakierów hybrydowych. Takie rozwiązanie dla wrażliwych paznokci proponuje marka Silcare. Kolekcja SoPRO to zaawansowana i bezpieczna technologia, która pozwoli w wykonać nienaganny manicure nawet na wrażliwej i skłonnej do podrażnień płytce. Formuła bez HEMA oparta jest na zakapsułkowanym kompleksie do pielęgnacji paznokci – NailHero. Kompleks tworzy hydrolizowane białko roślinne, które odpowiada za nawilżenia płytki paznokcia, zmniejszenie jej łamliwości oraz przyspieszenie wzrostu. Aminokwasy, które również znajdują się w kompleksie, sprawiają, że paznokcie stają się mocne i zdrowe. Olejek z drzewa herbacianego natomiast wykazuje właściwości łagodzące i ochronne. Unikalny kompleks dopełnia także silny antyoksydant – witamina E, która działa wzmacniająco i skutecznie zapobiega rozdwajaniu się płytki paznokcia. Taka kompozycja dobroczynnych składników aktywnych przyczynia się do znaczącej poprawy kondycji paznokci i wzmocnienie płytki paznokcia o 30% już po 15 dniach stosowania. Dodatkowo zawarte w formule składniki aktywne pozwolą także kompleksowo zadbać o dłonie podrażnione częstym myciem czy dezynfekcją. Kolekcja zawiera 20 mocno napigmentowanych odcieni w minimalistycznych opakowaniach.

0 Replies to “Hybryda bez HEMA – rozwiązanie dla wrażliwych paznokci”