Jak samodzielnie odnowić meble

Urządzanie własnego lokum to dla większości z nas nie tylko wyczekiwane od lat wydarzenie, ale również w pewnym stopniu stresujące wyzwanie. Wybierane przez nas kolory ścian oraz dodatki muszą pasować do mebli, oraz reszty wyposażenia. Biorąc pod uwagę fakt, że aranżacja mieszkania to poważna inwestycja, nie ma tutaj miejsca na pomyłki. Wraz z upływem czasu, każdy jednak potrzebuje jakiejś zmiany, z tego powodu najczęściej decydujemy się na remont i zakup nowych mebli. Podpowiadamy jak wnieść do swojego wnętrza odrobinę świeżości poprzez renowację obecnych mebli, bez konieczności ich wymiany na nowe.

Renowacja drewnianych elementów

Drewno to szlachetny i przede wszystkim solidny materiał, który paradoksalnie łatwo poddaje się wszelkim obróbkom. Renowacja drewnianego stołu to jeden z prostszych zabiegów, niewymagający szczególnych umiejętności. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać, czasem wystarczy tylko oczyścić taki mebel z ewentualnych zabrudzeń, korzystając z papieru ściernego i na nowo pokryć go lakierem. Stół bez wątpienia zyska na tym nowego piękna i blasku. Jeśli zależy nam na konkretnej metamorfozie, po jego dokładnym oczyszczeniu, warto użyć specjalnej farby do drewna w wybranym przez siebie kolorze, która nie pokryje w całości sęków oraz słojów, zachowując jego naturalną fakturę. W ten sam sposób należy postąpić z krzesłami.

Upiększenie szafek i regałów

Wymiana szafek w kuchni bądź mebli skrzyniowych w salonie to kosztowna inwestycja. Szkoda również pozbywać się mebli, które nie zachwycają już nas swoim wyglądem jak kiedyś, ale ze względów praktycznych nadal sprawdzają się bardzo dobrze. Z tego powodu warto zastanowić się nad wymianą jedynie poszczególnych, ruchomych elementów, które odpowiednio dobrane mogą całkowicie odmienić charakter danego mebla. Mowa o gałkach do mebli. Obecnie ich wybór może przyprawić o zawrót głowy, ponieważ dziś znaleźć można ekskluzywne uchwyty meblowe w każdym kolorze, pasujące do każdego wystroju wnętrz. Ich prosty montaż pozwala na dowolne połączenia i mieszanie różnego rodzaju gałek niczym biżuterię, bezinwazyjnie zmieniając oblicze danego mebla. Bardzo modny w ostatnim czasie styl glamour łatwo uzyskać poprzez wybór lśniących kryształowych gałek, z kolei nowoczesne wnętrza, warto uzupełnić o minimalistyczne, chromowane uchwyty do mebli o prostych kształtach. Fani skandynawskich klimatów powinni wybierać pośród drewnianych gałek w naturalnym, bądź innym, oryginalnym wybranym przez siebie odcieniu. W zależności od osobistych preferencji każdy znajdzie coś, co odzwierciedli jego charakter i będzie pasować do jego wymarzonego lokum.

Odświeżenie tapicerowanych mebli

Konserwacja tapicerowanych mebli najczęściej opiera się na dokładnym czyszczeniu danego obicia. Tapicerka lubi pochłaniać otaczające ją domowe zapachy pochodzące z kuchni, palenia papierów czy od zwierząt. Każdy materiał z czasem traci jednak swoje pierwotne właściwości, wraz z kolejnym praniem obicie może tracić kolor i wyglądać na przetarte. Renowacja sofy, czy większego kompletu wypoczynkowego może okazać się niemożliwa do zrealizowania w pojedynkę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by samodzielnie odnowić tapicerowane krzesło, bądź puf. Potrzebny będzie do tego tapicerski zszywacz i wystarczającej wielkości kawałek wybranej przez nas tkaniny. Odpowiednio dobrze naciągając materiał do ramy mebla i przytwierdzając go od spodu zszywaczem, uzyskamy całkiem nowy, nietuzinkowy mebel. Samodzielne odświeżanie mebli to dość pracochłonny i wymagający proces. Zapewnia on jednak oryginalne efekty bez koniecznego większego wkładu finansowego, pozwalając nam przy tym na upust fantazji i realizację własnych projektów.

Szukasz ekskluzywnych uchwytów do mebli? Odwiedź: dotmanufacture.com

0 Replies to “Jak samodzielnie odnowić meble”