,,Jesienna miłość” – jedna z książek Nicholasa Sparksa

romantyczne powiesci

Nicholas Sparks – pisarz urodził się w 1965 roku w USA. W trakcie swojego życia razem z rodziną kilkukrotnie się przeprowadzał. Już jako ośmiolatek zamieszkał razem z rodzicami w Kalifornii. Studiował na Uniwersytecie w Notre Dame. W czasie przerwy wakacyjnej w 1985 roku napisał swoją pierwszą powieść. Do tej pory właśnie ona nie doczekała się jeszcze ekranizacji. Nicholas Sparks z zawodu jest księgowym i w 1988 roku ukończył studia z wyróżnieniem.

Po ukończeniu studiów autor zajął się także napisaniem kolejnej, drugiej książki w jego dorobku literackim. Miało to miejsce już po jego ślubie. Ponownie jak pierwsza lektura, która wyszła spod jego pióra ta także do tej pory jeszcze nie doczekała się publikacji. To był czas, w którym Nicholas Sparks przez cały czas szukał swojej zawodowej drogi.

Trzecia próba rozpoczęcia kariery literackiej przez Nicholasa Sparksa miała miejsce w 1990 roku. To właśnie wtedy wydał książkę razem z Billym Millsem. Niestety, tamto wydanie też nie wzbudziło większego zainteresowania odbiorców.

Przełomem w karierze autora okazała się powieść ,,Pamiętnik”, wydana w 1992 roku. Na uwagę w jego dorobku literackim zasługuje także ,,Jesienna miłość”.

O czym opowiada powieść ,,Jesienna miłość” Nicholasa Sparksa?

Fabuła tej powieści toczy się w 1958 roku. Głównym bohaterem jest Landon Carter, siedemnastolatek, który rozpoczął naukę w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Miało to miejsce w Karolinie Północnej. Choć Landon nie miał jeszcze planów na dalsze życie jego ojciec – kongresmen chciał, by ten też zrobił karierę. Jedyną osobą, która wyróżniała się w klasie była Jamie Sullivan. Była to cicha, spokojna dziewczyna, która opiekowała się swoim ojcem, wdowcem, pastorem. Nastolatka nie rozstawała się z Biblią, nie uczęszczała na prywatki i codziennie czuła się w obowiązku wykonać jakiś dobry uczynek.

Z kolei już niebawem miał mieć miejsce dobroczynny bal. Landon nie miał z kim na niego pójść. W ramach desperacji postanowił więc zaproponować rolę swojej balowej partnerki właśnie Jamie. Nie podobało się to jego kolegom, którzy wyśmiewali postępowanie Landona. Bohater początkowo postanowił unikać Jamie, jednak z czasem było to już niemożliwe. „Jesienna miłość” audiobook to możliwość zapoznania się z fabułą również w wersji słuchanej. Ta powieść doczekała się także przepięknej ekranizacji. Na pewno warto jest mieć na uwadze ten tytuł zagranicznego pisarza, gdyż jest tego wart.

,,Jesienna miłość” Nicholasa Sparksa już od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem co najmniej nastoletnich odbiorców. Ta sytuacja nie jest nadzwyczajną, ponieważ poruszana w niej tematyka jest niezwykle ważna.

Pisarz słynący z romansów

Nicholas Sparks to jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy. Przede wszystkim specjalizuje się w romansach oraz powieściach obyczajowych. Przez lata jego książki zostały przetłumaczone na 33 języki i ukazały się w kilkudziesięciu krajach świata. Od czasu debiutu autora sprzedały się także w kilku milionach egzemplarzy.

Nie tak łatwo jest napisać romans połączony z literaturą obyczajową. Zagraniczny pisarz słynący w wielu krajach, jakim bez wątpienia jest Nicholas Sparks bardzo dobrze radzi sobie z tym zadaniem. W przypadku sięgnięcia po kolejne tytuły autora można mieć pewność odnośnie bardzo dobrze zbudowanej osobowości bohaterów. Dzięki temu, że postaci są tworzone autentycznie wielu odbiorców może odnaleźć w nich cząstkę siebie i się z nimi utożsamiać. Napisane przez niego powieści poruszają wątki wykorzystywane w literaturze już od lat. Jednym z nich jest mezalians, czy choroba. Podaje je jednak w takiej formie, że nie sposób nie zagłębić się w kolejne powieści, które wywierają na odbiorcy wielkie wrażenie.

0 Replies to “,,Jesienna miłość” – jedna z książek Nicholasa Sparksa”