Mała kuchnia – sprawdzone triki aranżacyjne

Aranżacja małej kuchni

Zaprojektowanie każdej kuchni wymaga nie lada wysiłku i zastosowania praktycznych rozwiązań zwiększających funkcjonalność pomieszczenia. Poprzeczka wędruje nieco wyżej, kiedy do urządzenia mamy małą kuchnię w bloku. Każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego tak ważne jest maksymalne wykorzystanie potencjału dostępnego metrażu. Mała kuchnia wcale nie musi być niepraktyczna – przy jej aranżacji wystarczy zastosować kilka sprawdzonych sztuczek pozwalających cieszyć się w pełni ergonomiczną kuchnią w nowoczesnym stylu.

Mała kuchnia: meble na wymiar

Ograniczona przestrzeń użytkowa charakteryzująca małe kuchnie wymaga przemyślanego wyposażenia. Meble kuchenne dobrej jakości w przystępnych cenach dostępne w popularnych sieciach sklepów wnętrzarskich nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem do niewielkiej kuchni w bloku. Dysponując nieco większym budżetem remontowym warto zdecydować się na meble na wymiar. Zabudowana kuchnia aż po sam sufit pozwala zwiększyć ilość miejsca do przechowywania, a co za tym idzie – wznieść funkcjonalność kuchni na wyższy poziom. Co ważne, zamawiając meble na wymiar można zdecydować o ich ostatecznym wyglądzie oraz materiałach, które w naszej opinii okażą się najpraktyczniejsze.

Mała kuchnia: podwieszane blaty kuchenne

Jednym z ciekawszych rozwiązań polecanych przy aranżacji małych kuchni są podwieszane blaty z funkcją wygodnego składania. Świetny pomysł dla tych, którzy od kuchni wymagają maksymalnej ergonomii przy zachowaniu komfortu jej codziennego użytkowania. Rozkładane blaty okazują się niezwykle przydatne w sytuacjach awaryjnych, kiedy zależy nam na dodatkowym blacie roboczym. Co ciekawe, podwieszany blat mogą również pełnić funkcję stołu jadalnianego kiedy zagospodarowanie osobnej strefy okazuje się niemożliwe.

Mała kuchnia: gra kolorów

Aranżacja niewielkiej kuchni wymaga zastosowania odpowiedniej palety kolorów, która dodatkowo nie przytłoczy pomieszczenia. Bardzo często dzieje się tak w przypadku ścian pokrytych ciemną farbą lub tapetą w zbyt wyrazistym wzorze. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań pozwalających uzyskać efekt otwartej przestrzeni jest zastosowanie jasnych barw takich jak biel, beż czy szarości. Zasada ta może dotyczyć nie tylko samych pokryć ściennych czy podłogowych, ale również stylistyki mebli kuchennych. Na wygląd małej kuchni korzystnie wpływają także połyskujące fronty szafek kuchennych, które optycznie powiększają pomieszczenie, a także nadają jej bardziej stylowego i nowoczesnego charakteru.

Mała kuchnia: zabudowanie wnęk

Małe kuchnie w blokach często charakteryzują się dość problematycznym ustawieniem skutkującym obecnością niewymiarowych wnęk i szczelin. Można je jednak sprytnie zagospodarować – wystarczy zabudować je półkami na wymiar według własnych potrzeb. Otwarte przestrzenie do przechowywania mają jednak to do siebie, że trudno utrzymać w nich porządek. Gromadzący się kurz i inne zabrudzenia wynikające z użytkowania kuchni nie muszą jednak psuć wyglądu kuchni – coraz popularniejszym rozwiązaniem okazują się szklane zabudowy pozwalające zachować czystość przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności niewielkiej zabudowy kuchennej.

0 Replies to “Mała kuchnia – sprawdzone triki aranżacyjne”