Zakłady fryzjerskie są częstym widokiem w naszych miastach. Spotykamy zarówno firmy z tradycjami, prowadzące swoją działalność od kilkudziesięciu lat, jak i nowe, otwarte niedawno. Częstsze niż kiedyś korzystanie z usług fryzjera przez naszych rodaków przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie na specjalistyczne meble do zakładów fryzjerskich, pozwalające na świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Meble do zakładu fryzjerskiego – podstawowe rodzaje
Typowym sprzętem, spotykanym praktycznie w każdym zakładzie o tym profilu, jest specjalistyczny fotel fryzjerski lub barberski. Niekiedy stosowane są również specjalne siedziska, umożliwiające łatwe mycie głowy. Meble do zakładów fryzjerskich tego typu odznaczają się wysokim poziomem wykonania, zapewniającym wysoką trwałość i możliwość użytkowania przez długie lata oraz funkcjonalnością – w znaczący sposób ułatwiają fryzjerom wykonywanie ich zadań.
Aby klient mógł na bieżąco śledzić poczynania obsługującego go fachowca potrzebne jest duże lustro dobrej klasy. Jest ono często zintegrowane z szafkami i stanowiskami do mycia, tworząc tak zwaną konsoletę fryzjerską.
W wielu miejscach spotyka się też meble do zakładów fryzjerskich, służące do ekspozycji produktów do pielęgnacji włosów oraz ułatwiające pracę fryzjerowi – na przykład szafki na akcesoria. Nie można też zapomnieć o wyrobach mniej specjalistycznych, jednak niezbędnych w każdym zakładzie. Niewątpliwie należą do nich ławki, fotele i krzesła, służące jako miejsce oczekiwania na obsłużenie, stoliki i pojemniki na prasę, umilające czas czy wieszaki na ubrania.
Jakimi cechami powinny charakteryzować się meble do zakładów fryzjerskich?
Warto zauważyć na początku, że meble do zakładu fryzjerskiego dobierane są zazwyczaj z uwzględnieniem jego specyfiki. Inne będą więc w użyciu w przypadku niewielkich pracowni osiedlowych lub małomiasteczkowych, a inne – w centrach dużych metropolii.
Ważną cechą, jaką musi się charakteryzować sprzęt tego typu, jest ekonomika. Meble do zakładu fryzjerskiego są narzędziem pracy zatrudnionych tam fachowców i inwestycją właściciela, powinny więc zapewniać im możliwość uzyskiwania odpowiednich dochodów. Oznacza to przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny – dzięki temu możliwe jest pozyskanie sprzętu stosunkowo taniego, który będzie służył przez długie lata.
Jednocześnie meble powinny być użyteczne – warto zwrócić przede wszystkim na łatwość utrzymania czystości oraz wygodę użytkowania – warto zainwestować w sprzęt, który ułatwi pracę fryzjerowi. Będzie to często miało bezpośrednie przełożenie na wyniki ekonomiczne zakładu.
0 Replies to “Meble do zakładów fryzjerskich – podstawowe informacje”