Najlepsze seriale na Netfliksie, które warto nadrobić w wakacje

Seriale na Netflixie idealne na wakacje

Choć dla większości z nas wakacje nie posiadają takiego znaczenia jak za czasów szkolnych czy studenckich, to właśnie latem możemy nieco odsapnąć od pracy i naładować baterie. Urlop to świetna okazja do nadrobienia serialowych zaległości, zwłaszcza że produkcje dostępne na platformie Netflix stoją na całkiem wysokim poziomie. Zatem jakie seriale Netflix warto nadrobić w nabliższych tygodniach?

Seriale Netflix: „Dom z papieru”

Początkowo „Dom z papieru” był serialem o bardzo ograniczonym budżecie – jego dwie pierwsze części były produkowane przez hiszpańską telewizję Antena 3, a wyniki oglądalności nie napawały optymizmem. „Dom z papieru” stał się światowym hitem po wykupieniu go przez Netfliksa. To właśnie on stoi za 3 i 4 sezonem serialu opowiadającego historię grupy przestępców pod przewodnictwem tajemniczego Profesora, która napada na hiszpańską mennicę. Akcja serialu rozgrywa się głównie w jednej lokalizacji, co nie przeszkodziło produkcji wzbudzać ogromne emocje niemal od początku do końca każdego odcinka.

Seriale Netflix: „Czarne lustro”

„Black mirror” to satyryczny serial, który porusza niezwykle aktualny problem, jakim jest wpływ nowoczesnych technologii na ludzkie życie. Każdy odcinek serialu stanowi osobną historię, a każda z nich potrafi wywołać w widzu ciekawe refleksje. „Czarne lustro” brytyjska produkcja państwowej telewizji BBC, która po pierwszych sezonach została przejęta przez platformę Netflix. Co ciekawe, pod koniec 2018 roku swoją premierę miał interaktywny film „Black Mirror: Bandersnatch”, podczas sensu którego każdy użytkownik platformy ma możliwość pokierowania historią wybierając jedną z dwóch ścieżek fabularnych.

Seriale Netflix: „Kalifat”

Szwedzki serial produkcji Netfliksa, który wywołał niemałe zamieszanie, ze względu na poruszany przez niego temat. „Kalifat” opowiada historię grupy kobiet mniej lub bardziej związanych ze środowiskiem islamskim. Serial oparty jest na prawdziwych faktach – inspiracją dla powstania scenariusza były losy młodych dziewcząt z Londynu, które spotkały na swojej drodze radykalnych islamistów wchodzących w skład ugrupowania terrorystycznego. Na Netfliksie próżno szukać drugiego takiego serialu jak „Kalifat”, po którego obejrzeniu pozostaje się w ogromnym szoku. Szwedzka produkcja po prostu wbija w fotel.

Seriale Netflix: „After Life”

Prawdziwa gratka dla miłośników czarnego humoru w brytyjskim wydaniu. „After Life” opowiada historię Tony’ego, dziennikarza z podrzędnej gazety, który nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią ukochanej żony. Tony, grany przez znanego komika Ricka Gervaisa, odmawia wszelkiej pomocy ze strony swoich najbliższych i poprzez swoją arogancję próbuje odnaleźć się w nowej dla siebie rzeczywistości. Serial do tej pory doczekał się dwóch sezonów, a każdy z nich liczy po sześć 30-minutowych odcinków. Choćby z tego względu warto sięgnąć po „After Life”, który potrafi wzruszyć i rozśmieszyć jednocześnie.

Seriale Netflix: „Atypowy”

Kolejny serial produkcji amerykańskiego giganta, który porusza niezwykle trudną tematykę – „Atypowy” to historia skupiająca się na losach Sama, nastolatka ze spektrum autystycznym, który toczy nieustanną walkę ze swoimi słabościami i uprzedzeniami ze strony społeczeństwa. Co ważne, w serialu nie pomija się również problemów jakie dotykają osób z najbliższego otoczenia osoby autystycznej, co działa na korzyść produkcji. „Atypowy” przełamuje temat tabu w zabawny, ale i pouczający sposób.

0 Replies to “Najlepsze seriale na Netfliksie, które warto nadrobić w wakacje”