Silne kobiety w serialach. To po prostu trzeba obejrzeć!

Jakie seriale z kobietami warto oglądnąć?

W historii seriali telewizyjnych i tytułów dostępnych na platformach streamingowych nie brakuje nagradzanych produkcji, które swój sukces zawdzięczają budowaniu fabuły wokół silnej postaci kobiecej. Można jednak odnieść wrażenie, że w ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwym wysypem seriali, które skupiają się na losach nieustraszonych i niezależnych kobiet, które doskonale wiedzą czego chcą od życia. Zatem które postaci kobiece zasługują na szczególną uwagę?

Silne kobiety w serialach: Claire Underwood

Postać wiodąca w hitowym serialu „House of Cards” grana przez fenomenalną Robin Wright to jedna z najbardziej intrygujących bohaterek, którą albo się kocha, albo nienawidzi. Claire Underwood nie należy do kobiet, które chowają się za plecami męża i boją się wyrażać swojego zdania. Rola Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych została w „House of Cards” nieco przedefiniowana, stawiając Claire w pozycji kobiety, która potrafi przejąć inicjatywę i po trupach dąży do celu, jakim jest urząd prezydencki. Postać Claire Underwood może nie powinna stanowić dla nikogo wzoru do naśladowania, jednak bez wątpienia wykazuje się kilkoma cechami, których po prostu nie można nie podziwiać.

Silne kobiety w serialach: Jessica Pearson

Amerykański serial „W garniturach” był w ostatnim czasie na językach ze względu na obecność w obsadzie Meghan Markle, która po ślubie z księciem Harrym wycofała się z show-biznesu. Jednak to nie postać Rachel grana przez księżną Sussex zasługuje na słowa uznania. Chodzi o Jessicę Pearson, właścicielkę jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii w Nowym Jorku, która pokazała, że afromaerykańska kobieta również może odnieść ogromny sukces. Postaci Jessiki nie brakuje inteligencji, determinacji, lojalności, opanowania, ale też sprytu i błyskotliwości. Wyróżnia ją również klasa i elegancja, ale potrafi również zagrać nieczysto zwłaszcza, kiedy na szali stoi dobro jej najbliższych.

Silne kobiety w serialach: June Osborne

Kiedy „Opowieść podręcznej” rozpoczęła swoją emisję na kanale HBO, serial wywołał niemałe zamieszanie ze względu na temat, który poruszał. „Handmaid’s Tale” to antyutopijny obraz fikcyjnego państwa Gilead, gdzie rządzi i dzieli patriarchat. Istotnym elementem fabuły serialu opartego na powieści Margaret Antwood jest fakt, że populacja zmaga się z masową bezpłodnością, dlatego też utworzono stanowisko podręcznej, czyli zdolnej do rozrodu kobiety. Jedną z nich zostaje June, a raczej Freda, bo takie też imię otrzymuje od swojego „Pana”. Freda jednak nie ma zamiaru się poddawać i ze wszystkich sił próbuje wyrwać się z koszmaru nie zbaczając na niebezpieczeństwa i pułapki, które na nią czyhają.

Silne kobiety w serialach: Jessica Jones

Kolejna Jessica w zestawieniu, a jej obecność nie jest przypadkowa. Jessica to superbohaterka obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami, jednak jej mroczna przeszłość stawia ją w sytuacji, w której zmuszona jest ukrywać swoją nadludzką siłę. Życie jej nie oszczędzało, jednak pomimo powierzchownej niechęci do świata, sarkazmu i skłonności do whisky pozostaje wierna swoim ideałom. Nieustannie walczy o sprawiedliwość jednocześnie walcząc ze swoimi słabościami i wrogiem, który przed laty odebrał jej wszystko. „Jessica Jones” to serial produkcji Netflixa stworzony we współpracy z universum Marvela i choć doczekał się tylko 3 sezonów, to każdy z nich trzyma w napięciu i pozwala wierzyć, że kobieta może wszystko.

0 Replies to “Silne kobiety w serialach. To po prostu trzeba obejrzeć!”