Welur we wnętrzach – jak go wykorzystać w aranżacji mieszkania?

Welur w twoim mieszkaniu

Welurowe tkaniny od wieków były z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w przemyśle odzieżowym, ale i wnętrzarskim. W ostatnich sezonach welur przeżywa prawdziwy renesans, pojawiając się w wielu klasycznych aranżacjach wnętrz, jak i tych w nieco nowocześniejszym stylu. Ten wyjątkowy materiał wykazuje się ogromnym potencjałem i unikalnym charakterem, co warto wykorzystać przy okazji odświeżania czy urządzania mieszkania.

Welur: czym się wyróżnia?

Welur należy do materiałów niezwykle przyjemnych w dotyku, dlatego też bardzo często jego nazywany jest również pluszem czy aksamitem. W rzeczywistości welur jest rodzajem pluszu i należy do tkanin posiadających okrywę włókienną. Charakterystyczna faktura weluru pozwala uzyskać niezwykle ciekawy efekt aranżacyjny nawet we wnętrzach, które na pozór wydają się mało atrakcyjne dla oka. Welur można nazwać materiałem, który w mgnieniu oka może diametralnie odmienić design pomieszczenia, które do tej pory było urządzone bez wyrazu.

Welur we wnętrzach: synonim elegancji

Welurowa tkanina przez wielu uznawana jest za materiał ekskluzywny, dodający wnętrzom dostojności i eleganckiego charakteru. Co ciekawe, welur doskonale sprawdza się jako tkanina użytkowa nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale również w nowoczesnych projektach aranżacyjnych bazujących na eklektycznym podejściu do designu. Welur wbrew pozorom jest dość uniwersalnym materiałem, który sprawdza się jako ciekawy dodatek do wnętrz.

Welur we wnętrzach: welurowe meble

Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie weluru we wnętrzach jest wyposażenie mieszkania w meble tapicerowane. W nowoczesnych aranżacjach królują meble wypoczynkowe obite pluszem – sofy, fotele, szezlongi czy krzesła wyposażone w welurowe obicia sprawiają, że mieszkanie nabiera atmosfery komfortu. Welur, podobnie jak inne pluszowe tkaniny, doskonale sprawdza się przy urządzaniu salonów i sypialni, choć meble welurowe często występują również jako elementy wyposażenia przedpokojów czy holi.

Welur we wnętrzach: welurowe dekoracje

Nie tylko meble tapicerowane mogą stać się symbolem elegancji i luksusu w nowoczesnych wnętrzach. Welurowe dodatki w postaci dekoracyjnych poduszek, narzut czy zasłon są mniej inwazyjnym rozwiązaniem zmieniającym oblicze aranżacji wnętrza, a w dodatku generują znacznie mniejsze koszty. Z dekoracjami wykonanymi na bazie weluru można puścić wodze fantazji nie obawiając się zbyt krzykliwego efektu, który można stopniować.

Welur we wnętrzach: szaleństwo kolorów

Ogromnym atutem weluru jest różnorodność kolorów umożliwiających zaadaptowanie tkaniny do konkretnej aranżacji mieszkania. W ostatnim czasie coraz częściej stawia się na odważne palety kolorów – czerwony, musztardowy czy szafirowy nieczęsto pojawiają się w polskich mieszkaniach, jednak w przypadku mebli tapicerowanych czy dodatków dekoracyjnych warto podążać bardziej śmiałą ścieżką designerską. Welur idealnie nadaje się do eksperymentowania z urządzaniem wnętrz, zwłaszcza gdy wciąż poszukujemy tego jedynego, wymarzonego stylu.

0 Replies to “Welur we wnętrzach – jak go wykorzystać w aranżacji mieszkania?”