Niedoceniona moc ziół

zdrowe ziola

W dobie ciągłego zabiegania, cierpiąc na ból głowy lub mięśni, coraz częściej sięgamy po tabletki, w których upatrujemy rozwiązania wszystkich dolegliwości. Tymczasem, nasze babcie i prababcie, które korzystały z rozwiązań oferowanych przez naturę, cieszyły się lepszym zdrowiem i dożywały 100 lat, a niekiedy nawet więcej. Dzięki czemu? Między innymi dzięki stosowaniu ziół, oraz ich mieszanek.

Na co pomagają zioła

Dzięki ziołom nie tylko leczy się choroby, ale także poprawia nastrój. Napary i wyciągi z ziół ulepszają pracę układu trawiennego i poprawiają metabolizm, dzięki czemu minimalizują ryzyko rozwoju niektórych chorób, na przykład dokuczliwej i długotrwałej cukrzycy. Niektóre zioła poprawiają krążenie krwi, inne dodają energii, a jeszcze inne pomagają obniżyć wagę ciała, co jest szczególnie istotne dla osób borykających się ze zbędnymi kilogramami. Warto zatem sięgać po ziołowe herbaty, uprzednio analizując ich skład i zapoznając się z właściwościami poszczególnych naturalnych specyfików.

Wspaniałym rozwiązaniem jest także wykorzystywanie ziół do aromaterapii. Naturalne, ziołowe olejki eteryczne kojąco wpływają na układ nerwowy, dzięki czemu przyczyniają się do polepszenia humoru i odpowiednio regulują długość snu. Zioła, dzięki swoim kształtom, często z powodzeniem pełnią też funkcje dekoracyjne.

Jakie zioła i olejki warto stosować

Jakie zioła, olejki i przyprawy zagwarantują nam cieszenie się lepszym zdrowiem? Na pewno wymienić należy pokrzywę, której regularne picie pozwala oczyścić organizm z toksyn. Picie melisy w godzinach wieczornych, najlepiej w towarzystwie mięty, sprawia że zarówno układ trawienny i nerwowy zaczynają pracować prawidłowo. Dzięki nim żołądek i trzustka nie są przed snem obciążone tak mocno, jak po konsumpcji wieczornego posiłku spożytego bez tego napoju. Dziurawiec z kolei pomaga nawet w wyjściu z depresji, i łagodzi napięcia, co zostało naukowo udowodnione.

Olejek z majeranku sprawdzi się doskonale w przypadku kataru, dzięki swoim właściwościom udrażniania górnych dróg oddechowych. Cynamon i imbir, czyli mocno aromatyczne przyprawy korzenne oczyszczają organizm z toksyn, działają przeciwzapalnie i rozgrzewająco. To idealne rozwiązanie do zastosowania w kuchni w okresie jesiennym i zimowym.

Moc natury to najlepsze, co może spotkać osoby cierpiące na różne dolegliwości. Dużo więcej informacji na temat właściwości wielu ziół, które przyczyniają się do poprawy zdrowia i urody, można poczytać na stronie internetowej ziolana.pl.

0 Replies to “Niedoceniona moc ziół”